Wiadomości –

Produkt Roku czasopisma Napędy i Sterowanie - NORD SK200E

Drugiego dnia Targów AUTOMATICON w Warszawie podsumowana została X edycja konkursu na najlepsze produkty minionego roku organizowanego przez czasopismo Napędy i Sterowanie. NORD został wyróżniony za przetwornicę częstotliwości SK 200E.

Wieliczka , 2016-04-21

W otoczeniu zaproszonych gości i współpracowników Wydawnictwa medale i dyplomy wręczył przedstawiciel Rady Programowej pisma, dr inż. Zbigniew Szulc z Instytutu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, oraz redaktorzy miesięcznika – Katarzyna Zając i Joanna Jara.

W konkursie wzięło udział 26 firm producenckich i dystrybutorskich, które zgłosiły 39 produktów, spośród których trzyosobowe jury, któremu przewodniczył prof. Ryszard Tadeusiewicz z Katedry Automatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz z komisją oceniającą, którą tworzyli: prof. Witold Byrski, prof. Andrzej Turnau z AGH, wybrało i uhonorowało 17 produktów.

Przy kwalifikowaniu produktów do konkursu jury kierowało się takimi kryteriami, jak: innowacyjność, możliwości aplikacyjne, spełnianie dyrektyw, norm, recenzje wystawiane przez firmy, które wdrożyły aplikacje. Istotne znaczenie przy wyborze najlepszych przedsięwzięć miały również: potencjał rozpowszechnienia, wpływ na środowisko, podnoszenie efektywności w działaniu i bezpieczeństwo.

Konkurs posłużył wyróżnieniu najlepszych wyrobów i rozwiązań technicznych prezentowanych na łamach pisma w 2015 r. Poprzez takie działanie zamierzamy promować myśl techniczną obecną na polskim rynku, jednocześnie honorując producentów i ich produkty, które wzbogacają ten rynek o nowoczesne rozwiązania.

Firma NORD Napędy sp. z o.o. - dystrybutor napędów firmy Getriebebau NORD otrzymała nagrodę Produkt Roku 2015 dla przetwornicy częstotliwości SK200E w kategorii "Systemy sterowania procesami i układami".