Wiadomości –

Jeden stopień by wszystkie zasilić- Wytrzymałe nowe jednostopniowe motoreduktory walcowe do pomp, wentylatorów i mieszarek

Firma NORD DRIVESYSTEMS wypuściła na rynek nową linię jednostopniowych motoreduktorów walcowych w obudowie NORDBLOC.1 z lekkiego stopu. Ta seria modułów przekładniowych jest w szczególnym stopniu przeznaczona do zastosowań w pompach, mieszarkach, wentylatorach oraz wewnątrz-logistycznych. Przez cały okres opracowywania produktu firma NORD blisko współpracowała z uznanymi producentami w tych dziedzinach.

1-stage helical inline gearmotors from NORD Drivesystems 1-stufige Stirnradgetriebemotoren von NORD Drivesystems

Bargteheide , 2016-06-17

Przede wszystkim, wymienione nowe przekładnie uzyskują bardzo wysoką sztywność skręcania dzięki wytrzymałej konstrukcji, która została dokładnie przetestowana, między innymi w zakresie nagle zwiększanych wartości ciśnienia w pompach i drgań wału. W przypadku zastosowań wysokoobrotowych, motoreduktory walcowe stanowią mocniejsze rozwiązanie niż moduły dwustopniowe. Precyzja produkcji oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantują też, że produkty są bardzo lekkie, cichobieżne i charakteryzują się wyjątkową wydajnością. Opcjonalnie dostępna jest obróbka powierzchni nsd tupH, dzięki której moduły zyskują wysoką odporność na korozję, na przykład przy długotrwałej eksploatacji w agresywnych atmosferach otoczenia. Opcje montażu silnika IEC i NEMA oraz różne warianty wałów, łożysk i smarowania umożliwiają różnorodne konfiguracje zależnie od potrzeb użytkownika. Nowe produkty NORDBLOC.1 będą początkowo dostępne w pięciu wielkościach.