Wiadomości –

Przemysłowe moduły przekładniowe o momencie obrotowym na wale wynoszącym 190 kNm – jeszcze pełniejszy portfel modułów przekładniowych UNICASE

Firma NORD DRIVESYSTEMS powiększa odnoszący sukcesy asortyment przemysłowych modułów przekładniowych dodając nowy rozmiar z momentem obrotowym na wale wynoszącym 190 kNm. Seria obejmuje teraz dziewięć wielkości z momentem obrotowym w zakresie od 25 kNm do 250 kNm.

Industrial Gear Units with 190kNm Industriegetriebe mit 190kNm

Waunakee, WI , 2016-05-20

Wprowadzenie modułów nowej wielkości - 14 pozwala na realizację konfiguracji w jeszcze większym stopniu dopasowanych do indywidualnych zastosowań. Użycie jednoelementowej obudowy UNICASE stanowi standard dla wszystkich modułów przekładniowych NORD i zapewnia większą trwałość łożysk niż w przypadku korpusów wykonanych z części łączonych, a także gwarantuje wydajne przenoszenie mocy i wysoką tolerancję na wartości szczytowe obciążeń i wstrząsy. Elementy te mogą być montowane jako dwu- lub trzy-stopniowe motoreduktory walcowe lub walcowo-stożkowe o przełożeniach znamionowych od 7.1:1 do 400:1, a nawet do 30.000:1 z pomocniczym stopniem początkowym. Kierunek wejścia i wyjścia można wybierać dowolnie. Przemysłowe moduły przekładniowe NORD mogą być montowane na każdym z sześciu boków. Producent konfiguruje motoreduktory przemysłowe dla zróżnicowanego zakresu zastosowań - od hut żelaza do zakładów przetwórczych. Możliwości i opcje właściwe dla zastosowań obejmują wzmocnione łożyska i wały, bardzo duży rozstaw łożysk, wały z rozszerzonym wyjściem oraz konstrukcje Drywell z dodatkowym dyskiem skroplin oleju i wyświetlaczem wycieku lub czujnikiem oleju. Dostępne są również hamulce tarczowe i bębnowe, układy z podwójną przekładnią, silniki pomocnicze, adaptery silnikowe IEC, sprzęgła turbo, wentylatory osiowe, podstawy obrotowe silników, ograniczniki momentu obrotowego i oraz systemy chłodzenia i ogrzewania.