Archiwum wiadomości

NORD Oczywiście Dał Radę - bo ma Power

15 września w Puszczy Niepołomickiej odbył się bieg Kosmyk 4Rest Run. Nord Napędy reprezentowało aż 8 zawodników.

NORD obsługuje przejście cyfrowe

4.0 ready

Technologia napędów inteligentnych jest koniecznym elementem cyfryzacji i automatyzacji produkcji, ponieważ umożliwia realizację sieciowych lub autonomicznych procesów produkcyjnychw «inteligentnych fabrykach» oraz podtrzymuje ich funkcjonowanie. NORD DRIVESYSTEMS, jako wiodący dostawca w tym sektorze, zapewnia pionierskie rozwiązania napędowe (sprzętowe i programowe) i dzięki wiedzy eksperckiej z zakresu komunikacji i aplikacji wspiera klientów w procesie podłączania do sieci przemysłowych ich środowisk Industry 4.0

Rozwiązania napędowe dla przenośników taśmowych

Antriebstechnik von Nord in einem Steinbruch

NORD DRIVESYSTEMS oferuje systemy napędowe dużej mocy przeznaczone do transportu materiałów sypkich, które charakteryzują się maksymalną niezawodnością, bezpieczeństwem i wytrzymałością oraz zapewniają płynne działanie, nawet w najcięższych warunkach środowiska pracy. Przekładnie przemysłowe dużej mocy, takie jak oferowane przez NORD DRIVESYSTEMS, wymagane są do napędzania przenośników taśmowych, używanych np. w kamieniołomach i żwirowniach.

25-lecie NORD w Czechach

Ćwierć wieku temu NORD DRIVESYSTEMS założył filię w Czechach. Obecnie firma jest jednym z największych dostawców technologii napędowej w kraju.

Solidna przekładnia do ciężkiego mieszania - Rozwiązania napędowe NORD ze wzmocnionymi łożyskami

NORD DRIVESYSTEMS dostarcza niezawodną technologię napędową ze wzmocnionymi łożyskami i zwiększonym rozstawem łożysk dla przemysłu przetwórczego. Zapewnia to maksymalne obciążenia promieniowe i osiowe oraz dłuższą żywotność przekładni.

Aluminiowe przekładnie zębate - lekkie ale silne

Nowoczesne przekładnie muszą być solidne, kompaktowe, wydajne i ekonomiczne - a przede wszystkim muszą być lekkie. NORD DRIVESYSTEMS oferuje szeroką gamę lekkich i bardzo wytrzymałych napędów aluminiowych.

W przyszłości fabryki cyfrowe będą zdecentralizowane

Przyszłość produkcji jest modułowa, elastyczna i autonomiczna. Wymaga to nowych systemów ze zdecentralizowaną inteligencją, które mogą poradzić sobie z rosnącą złożonością procesu. NORD DRIVESYSTEMS oferuje szeroki wybór zdecentralizowanych technologii napędów z przetwornicami częstotliwości, które można dostosować do każdego wymaganego zastosowania i elastycznie zintegrować z instalacją.

Wydajne przekładnie przemysłowe dla maksymalnych mocy cieplnych

Nowe przekładnie przemysłowe NORD MAXXDRIVE® XT zostały specjalnie opracowane do zastosowań z wysokimi limitami mocy cieplnej. Nadają się szczególnie do napędzania systemów przenośników taśmowych.

NORD świętuje 15-lecie istnienia w Chinach

Od 15 lat NORD Power Transmission Co., Ltd. dostarcza silniki, przekładnie i elektronikę napędową na rynek chiński. "NORD China" jest teraz reprezentowany we wszystkich średnich i dużych miastach.

Podsumowanie Targów Hanower 2019 - NORD zaprezentował innowacyjne produkty od przekładni przemysłowych po rozwiązania Bluetooth

Retrospective Hanover Fair 2019

Na targach w Hanowerze w 2019 r. Na początku kwietnia NORD przedstawił innowacyjne rozwiązania dla technologii napędów przemysłowych.

Wydajne napędy, indywidualna obsługa

Amerykańska firma G.C. Evans produkuje urządzenia do chłodzenia, ogrzewania i pasteryzacji dla przemysłu spożywczego, które muszą działać niezawodnie. Z tego powodu G.C Evans stosuje solidne i trwałe motoreduktory NORD od ponad dziesięciu lat.

Nowy produkt: Przekładnia walcowa jednostopniowa NORDBLOC.1

created by 'mmakinen (Miia Makinen (NORD - FI)) (Miia Makinen (NORD - FI))' on uploading a picture

Firma NORD DRIVESYSTEMS rozszerzyła swoją udaną serię NORDBLOC.1 o jednostopniową przekładnię do zastosowań o dużych prędkościach i momentach obrotowych.

Rozwiązania napędowe dla oczyszczalni ścieków - utrzymujemy czystość

W dziedzinie uzdatniania wody technologia napędu decyduje o dostępności i wydajności pompowni i stacji wentylacyjnych. NORD DRIVESYSTEMS oferuje rozwiązania zoptymalizowane pod kątem branży, które charakteryzują się dużą niezawodnością działania, długą żywotnością oraz wytrzymałością na duże obciążenia osiowe i promieniowe.

Moduł Bluetooth i Aplikacja: NORD

nordcon_app

Mobilna obsługa technologii napędowej - dzięki NORD DRIVESYSTEMS jest to teraz możliwe - prezentujemy aplikację NORDCON APP i moduł Bluetooth NORDAC ACCESS BT. Za pomocą tego innowacyjnego rozwiązania użytkownicy mogą być bardziej elastyczni i wydajni, co przekłada się na rzeczywistą wartość dodaną w ich codziennej pracy.

NORD na targach Tire Technology 2019

Szeroka gama produktów NORD DRIVESYSTEMS obejmuje również innowacyjne rozwiązania napędowe specyficzne dla przemysłu oponiarskiego: w technologii opon w 2019 nacisk zostanie położony na systemy LogiDrive, specjalne kołnierze wytłaczarki i moduł interfejsu PROFIsafe NORD SK TU4-PNS.

Inteligentna technologia napędu - praca zespołowa: komunikacja Master / Slave

intelligent drive technology

Dzięki PLC i sterowaniu pozycją za pomocą falownika, kilka napędów NORD DRIVESYSTEMS może być zsynchronizowanych w trybie Master / Slave. W ten sposób funkcje takie jak ruch zsynchronizowany i czy "latająca piła" mogą być realizowane w sposób zdecentralizowany.

Dwie dekady sukcesów na rynku

Okrągła rocznica w Polsce: Od 20 lat zgrany zespół dystrybuuje produkty NORD w całym kraju.

Napędy do przenośników paletowych: niezawodna technologia o solidnej konstrukcji

pallet_conveyor_technology

Technologia przenośników paletowych wymaga przede wszystkim ekonomicznych rozwiązań napędowych o dużej przeciążalności. NORD DRIVESYSTEMS dostarcza optymalnie dobrane, indywidualnie konfigurowalne i elastyczne technologie napędowe, które zmniejszają liczbę wersji i minimalizują koszty, szczególnie w przypadku transportu palet i palet z klatkami za pomocą przenośników rolkowych lub łańcuchowych.

Rozwiązania napędowe do produkcji higienicznej - obróbka powierzchniowa nsd tupH

NORD-Drivesystems-nsd-tupH

Od 22 do 24 maja 2018 r. Firma NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje swoją wysoce wydajną, odporną na korozję obróbkę powierzchniową dla napędów aluminiowych na targach SPS IPC Drives Italia w Parmie.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego NORD w Aurich

W ubiegłym roku rozbudowano powierzchnie produkcyjno-magazynowe w Aurich i uruchomiono nową linię montażową.

Rozwiązania napędowe do czyszczenia gondoli - bezpieczne na każdej wysokości

Motoreduktory i przetwornice częstotliwości z precyzyjnymi możliwościami pozycjonowania podnoszą i obracają klatkę (gondolę), z której pracownicy zajmujący się konserwacją i sprzątaniem mogą dotrzeć do każdego zakątka pofalowanej fasady wyjątkowego drapacza chmur o nazwie "New York by Gehry".

Instalacja Industry 4.0 w Aurich

Szczupła logistyka - wydajne procesy - rozwiązania napędowe NORD Industry 4.0 GOTOWE! Specjalista napędów opiera się również na inteligentnych technologiach we własnych zakładach produkcyjnych.

Proste skalowanie funkcji falownika NORD

Software to configurate freqency inverters - NORD CON Software zur Paramatrisierung von Frequenzumrichtern - NORD CON

Coraz więcej funkcji napędowych może być przejmowanych w sposób zdecentralizowany za pomocą oprogramowania NORD. Nie tylko jest to ekonomiczne i zmniejsza liczbę wariantów różnych typów falowników, ale także pozwala użytkownikowi na łatwą parametryzację bez specjalistycznych umiejętności programistycznych.

Jednostki napędowe chronione przed eksplozją dla zwiększenia bezpieczeństwa w młynie

Explosion-protected drive units

Surowce są mielone i rafinowane w różnych procesach w młynie Arnreiter w Austrii. W tym celu firma wykorzystuje maszyny do gotowania na parze, łuszczenia, miażdżenia, mielenia, wytłaczania, prażenia, chłodzenia, suszenia i obierania. Szlifowanie surowców powoduje powstawanie pyłu - wymaga to stosowanie jednostek napędowych firmy NORD zabezpieczonych przed wybuchem .

Systemy napędowe oszczędzające zasoby: NORD DRIVESYSTEMS na IFAT 2018

Od 14 do 18 maja 2018 r. Firma NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje inteligentne i wydajne rozwiązania napędowe na IFAT, wiodącej na świecie wystawie poświęconej gospodarce wodnej, ściekom, odpadom i surowcom.

Portal klienta myNORD - Konfiguruj i zamawiaj napędy online: łatwo, wygodnie i szybko

myNORD customer portal – configure drive solutions online

Od 15 do 17 maja 2018 roku firma NORD DRIVESYSTEMS będzie gościem na SMART Automation Austria, i między innymi przedstawi portal klienta myNORD.

Dokładne badanie przemysłowych przekładni zębatych - przewidująca konserwacja od NORD DRIVESYSTEMS na targach w Hanowerze

Hanover Fair 2018

Na targach Hannover 2018 firma NORD DRIVESYSTEMS prezentuje na żywo możliwości konceptów konserwacji predykcyjnej do serwisowania przekładni przemysłowych. W tym celu zostanie ustawione stanowisko testowe z dwoma przeciwstawnymi przekładniami przemysłowymi, za pomocą których można symulować różne stany robocze.

Nowy produkt: Przekładnia walcowa jednostopniowa NORDBLOC.1

pallet_conveyor_technology

Firma NORD DRIVESYSTEMS rozszerzyła swoją udaną serię NORDBLOC.1 o jednostopniową przekładnię do zastosowań o dużych prędkościach i momentach obrotowych.

Rozwiązania napędowe dla branży lotniskowej - zawsze w ruchu

Airport_bagged

Indywidualne rozwiązania, niezawodna technologia, globalna usługa - NORD DRIVESYSTEMS dostarcza optymalne rozwiązanie napędowe dla każdej aplikacji na lotnisku.

NORD DRIVESYSTEMS na targach Hannover Fair 2018

logidrive_hanver_fair_2018

Od 23 do 27 kwietnia 2018 roku NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje inteligentne i przyszłościowe rozwiązania napędowe do zastosowań intralogistycznych i przemysłowych na targach Hannover Fair i CeMAT.

Napędy NORD z obróbką powierzchniową nsd tupH

nord_news_IE4_smooth_surface_motors.jpg

Solidne i niezawodne – nawet w ekstremalnie ciężkich warunkach. W swoim zakładzie produkcyjnym, holenderski przetwórca małży Krijn Verwijs używa odpornych na korozję rozwiązań napędów NORD.

Motoreduktory NORD do żwirowni i kamieniołomów - Niższe koszty, większa wydajność

Getriebemotor als Antrieb für Förderbänder

Żwirownia NorStone AG w Tau w południowo-zachodniej Norwegii wymieniła napędy na solidne motoreduktory firmy NORD DRIVESYSTEMS. Rezultat: niższe koszty inwestycji, większa niezawodność działania, lepsza niezawodność procesu, a także mniejsze zużycie energii dzięki lepszej wydajności.

NORD Drivesystems na Targach IFAT 2018: Oszczędzanie zasobów dzięki innowacyjnym i inteligentnym rozwiązaniom

IFAT_ie4-motor_2018

Na IFAT, najważniejszych światowych targach dotyczących gospodarowania ściekami, odpadami i surowcami, organizowanych od 14 do 18 maja 2018 r., wszystko obraca się wokół zrównoważonych technologii środowiskowych. Firma NORD DRIVESYSTEMS również będzie obecna podczas tego branżowego spotkania w Monachium i przedstawi technologię inteligentnych napędów, nowe produkty, energowydajne rozwiązania, a także szeroki zakres oferty obsługi i konserwacji.

Inteligentne napędy firmy NORD - technologia napędów w drodze do standardu Industry 4.0

intelligent-drives-industry-4.0_2018

Koncepcje napędów zdecentralizowanych firmy NORD torują drogę dla ewolucji architektury sterowania od piramidy automatyzacji do inteligentnych sieci automatyki.

Nowy produkt: Przekładnia walcowa jednostopniowa NORDBLOC.1

NORDBLOC_helical-gear-unit

Firma NORD DRIVESYSTEMS rozszerzyła swoją udaną serię NORDBLOC.1 o jednostopniową przekładnię do zastosowań o dużych prędkościach i momentach obrotowych.

Targi Tire Technology 2018 - Pomyślny debiut na targach branżowych

Targi oponiarskie Tire Technology zostały zorganizowane w Hanowerze między 20 a 22 lutego 2018 r. Firma NORD przygotowała na nie po raz pierwszy własną ekspozycję i zaprezentowała inteligentne rozwiązania napędów z jednego źródła.

NORD DRIVESYTEMS na ANUGA FOODTEC 2018

NORD-Drivesystems-nsd-tupH

nsd tupH: Antykorozyjna obróbka powierzchni aluminiowych jednostek napędowych - w dniach od 20 do 23 marca firma NORD DRIVESYSTEMS wystawi swoje aluminiowe jednostki napędowe dla przemysłu spożywczego i napojów na targach ANUGA FOODTEC.

Technologia napędu do przenoszenia materiałów sypkich

Cement_bagged

Firma NORD oferuje niezawodne, bezpieczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania napędowe do transportu materiałów sypkich - takie jak mocowanie układy na ramie wahliwej do kopalni fosforanów w Maroku.

LogiMAT 2018 - Co można było zobaczyć na stoisku NORD?

Na targach LogiMAT 2018 w Stuttgarcie w połowie marca NORD zaprezentował wydajne i zoptymalizowane pod względem kosztów rozwiązania napędowe dla intralogistyki i technologii przenośników.

NORD DRIVESYSTEMS na targach w Hanowerze 2018 - Napędy połączone do produkcji przyszłości

NORDAC_LINK_hannover_trade_fair

Od 23 do 27 kwietnia 2018 roku NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje innowacyjne rozwiązania napędowe dla przyszłych fabryk cyfrowych na targach Hannover 2018. Należą do nich zdecentralizowani dystrybutorzy polowi NORDAC LINK, inteligentne napędy z łączami chmurowymi do konserwacji predykcyjnej, a także LogiDrive - wydajne rozwiązanie napędowe do intralogistyki, które oferuje zmniejszenie liczby wersji. Moduł interfejsu PROFIsafe zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo w produkcji.

NORD Belgium obchodzi swoją 30-tą rocznicę

Biuro sprzedaży, które zostało założone w Zandhoven w 1987 roku, jest odpowiedzialne za Belgię i Luksemburg i przeszło znaczący rozwój.

Rozwiązania napędów dla sortowni paczek - płynna realizacja procesu i szybka wysyłka

bcs_customer

Niezawodne, solidne, działające w sieci i inteligentne - rozwiązania napędów dla sortowni paczek zgodne ze standardem Industry 4.0 dostarczane przez firmę NORD.

Drives 4.0: Monitorowanie stanu napędów za pomocą chmury

nord_news_iot_drive_data_cloud

Firma NORD DRIVESYSTEMS opracowała koncepcje i rozwiązania ekonomiczne zgodne ze standardem platformy Industry 4.0 do monitorowania stanu napędów w oparciu o technologię czujników wirtualnych. Obejmują one udostępnienie danych o stanie napędów w chmurze obliczeniowej w czasie rzeczywistym.

NORD DRIVESYSTEMS na targach Underhåll 2018 w Szwecji

MAXXDRIVE at Underhåll 2018

Na targach Underhåll w Goteborgu, Szwecja, największej w Europie północnej wystawie specjalistycznej przemysłowej konserwacji i napraw w dniach od 13 do 16 marca 2018 r., NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje inteligentne jednostki napędowe, inteligentne rozwiązania dla produkcji sieciowej oraz innowacyjne technologie i nowe produkty.

NORDAC LINK – inteligentne napędy dla logistyki

Technical-Press-Days-nordac-link

Podczas 6. corocznych Dni Prasy technicznej w Hamburgu, forma NORD DRIVESYSTEMS zaprezentowała mediom specjalistycznym swoje rozwiązanie napędów LogiDrive, składające się z bardzo wydajnego motoreduktora NORD i systemu rozproszonego NORDAC LINK.

Przewidywalne okresy konserwacji z optymalnym wykorzysta-niem zasobów.

process data pump drive

NORD DRIVESYSTEMS opracowuje oszczędne i niezawodne funkcje wirtualnych czujników monitorujących stan.

Wysoko wydajne i higieniczne: silniki gładko powierzchniowe IE4

nord_news_IE4_smooth_surface_motors.jpg

Firma NORD DRIVESYSTEMS poszerzyła swój asortyment wysokowydajnych silników gładko powierzchniowych. Nowe silniki synchroniczne z magnesami trwałymi bez żeber chłodzących osiągają sprawność na poziomie IE4 / super premium.

Bezpieczne, niezawodne i wszechstronne: Przekładnie z kołnierzem wytłaczarki

extruder flange

Dla cięższej eksploatacji, NORD DRIVESYSTEMS rozszerza modułową przekładnię przemysłową o kołnierze do wytłaczarki. Kołnierze można dostosować dla łatwego montażu do niemal wszystkich wymiarów montażowych.

20 rocznica NORD DRIVESYSTEMS na Słowacji

20th anniversary of NORD Pohony slovakia

20 października 2017 r. słowacka firma NORD DRIVESYSTEMS spółka zależna NORD-Pohony, s.r.o. obchodziła swoją 20. rocznicę. Firma rozpoczęła działalność w 1997 r. w Bratysławie jako spółka zależna Getriebebau NORD GmbH, mając dwóch pracowników.

Szybszy rozwój elektroniki napędów zgodny z kompatybilnością elektromagnetyczną

emv kabine bargteheide

Firma NORD DRIVESYSTEMS jest przystosowana do szybkiego własnego opracowywania elektroniki napędów na potrzeby produkcji seryjnej.

Standard Industry 4.0: NORD na Targach SPS IPC Drives 2017

Industrie 4.0 sps ipc drives

W dniach od 27 do 30 listopada 2017, NORD DRIVESYSTEMS będzie prezentować innowacje produktowe i inteligentne rozwiązania napędowe zgodne ze standardem Industry 4.0 (tzw. "czwarta rewolucja przemysłowa") na czołowych targach automatyki przemysłowej w Europie pod nazwą SPS IPC Drives.

NORD DRIVESYSTEMS na Targach CBST 2017 w Chinach

LogiDrive

Ósma edycja Chińskich Targów Przemysłu Napojowego International Beverage Industry Exhibition on Science and Technology (CBST) odbędzie się w dniach 22 do 24 listopada 2017 w Szanghaju. NORD DRIVESYSTEMS, jeden z największych światowych specjalistów od napędów będzie ich uczestnikiem już po raz kolejny.

Rozwiązania napędowe dla branży napojów drinktec 2017: Udany debiut targowy

drinktec trade fair 2017

Od 11 do 15 września 2017 r. Rejestracja gości została zerwana na wiodących światowych targach branży napojów i płynnej żywności: drinktec. W Monachium firma NORD DRIVESYSTEMS wzięła udział po raz pierwszy i przedstawiła rozwiązania napędowe przeznaczone do mycia zmywania, a także konkretne rozwiązania dla branży napojów.

NORD POSICON praca synchroniczna

Niektóre przetwornice częstotliwości NORD posiadają funkcję POSICON, umożliwiającą m.in. pracę synchroniczną silników.

Odwiedź stoisko NORD Napędy na Targach Symas 2017

Nord Napędy zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych - SyMas 2017 w dniach 18-19 października 2017 w Krakowie. Równolegle z Targami SyMas odbędą się Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Czekamy na Państwa na stoisku numer A48 w Hali Wisła, w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

Mobilny serwis i wsparcie techniczne dla nabywców napędów w Indiach

indien_mobiler_kundendienst

Firma NORD DRIVESYSTEMS India wprowadziła na rynek mobilny zespół realizujący usługi związane z instalacją na miejscu i konserwacją urządzeń.

Rocznica: Dziesięć lat NORD Portugal

news_nord_drivesystems_anniversary_jubilaeum_portugal

NORD DRIVESYSTEMS PTP, portugalski oddział niemieckiego producenta napędów NORD DRIVESYSTEMS, obchodzi w tym roku 10-tą rocznicę powstania. NORD jest branżowym liderem w zakresie technologii napędów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych.

Ochrona przed korozją i 2-stopniowe przekładnie stożkowe

Glattmotor 2-stugiges Kegelradgetriebe

NORD DRIVESYSTEMS oferuje wieloletnie doświadczenie, kompleksową wiedzę i innowacyjne rozwiązania dla przemysłu spożywczego i produkcji napojów.

Lekkie układy napędowe o dużej wydajności

nord_drinktec_nsd_tuph

W przypadku pracy w niesprzyjającym środowisku i w trudnych warunkach eksploatacji, system wzmacniania odporności powierzchni nsd tupH firmy NORD DRIVESYSTEMS zapewnia ochronę antykorozyjną, która wnika głęboko pod powierzchnię napędu.

Inteligentne układy napędowe dla zdigitalizowanej produkcji

4.0 ready

Szeroki zakres specjalistycznej wiedzy firmy NORD DRIVESYSTEM w dziedzinie rozwiązań napędów rozciąga się od wyrobów do procesów biznesowych. W ten sposób, rozwiązania napędów proponowane przez NORD stanowią idealną bazę dla digitalizacji produkcji.

W Nord znowu stanie krwiobus!

Z inicjatywy NORD, mobilny punkt umożliwiający oddawanie krwi odwiedza Nową Sól cyklicznie. Krwiobus będzie stacjonował na terenie firmy Nord w czwartek, 28 września 2017 r., między godziną 9:00 a 13:00. Czy uda się pobić nowy rekord?

Łatwa do czyszczenia i odporna na korozję technologia napędów firmy NORD

nord_drinktec_nsd_tuph

Na targach branży produkcji napojów ‘drinktec’ w Monachium od 11 do 15 września 2017 r., NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje rozwiązania napędów opracowane z myślą o czyszczeniu przez zmywanie oraz rozwiązania przeznaczone dla przemysłu napojów.

Elektroniczne sprzęgło przeciążeniowe NORD / electronic torque limiter

Prezentacja funkcji limitu momentu obrotowego jako realizacja funkcji sprzęgła przeciążeniowego. Z chwilą osiągnięcia nastawionego limitu momentu obrotowego dochodzi do zatrzymania ze zgłoszeniem błędu.

NORDAC FLEX: Do dynamicznego pozycjonowania motoreduktorów

Energiesparende Getriebemotoren mit dezentraler Antriebstechnik SK 200E

Jednostki napędowe NORD składające się z motoreduktora i zdecentralizowanego falownika NORDAC FLEX SK 200E zapewniają wysoką wydajność dynamiczną, otwierają nowe możliwości konstrukcyjne dla projektantów i przynoszą duże oszczędności kosztów.

Firma rodzinna o światowym zasięgu

Nord_Globale_Präzens

Dzięki jedynemu w swoim rodzaju układowi modułowemu, firma NORD DRIVESYSTEMS dostarcza rozwiązania napędów dla ponad 100 branż przemysłowych i uczestniczy w licznych wystawach przemysłowych na całym świecie.

Innowacyjna ochrona przed korozją firmy NORD: Trwalsza od powłok malarskich, tańsza od stali nierdzewnej

nord_drinktec_nsd_tuph

W przemyśle spożywczym i napojów najważniejszą sprawą jest zapewnienie odporności na agresywne środki czyszczące. Z tego względu firma NORD DRIVESYSTEMS zapewnia bardzo skuteczną obróbkę antykorozyjną, która jest zarówno tańsza od napędów wykonanych ze stali nierdzewnej jak i trwalsza od typowych powłok ochronnych.

Jakie są wyzwania digitalizacji?

news_hansebelt_nord_drivesystems

W jaki sposób pracownicy są zaangażowani w sprawę digitalizacji? Co należy zrobić dla złagodzenia obaw i aby optymalnie wykorzystać potencjał? Te kwestie poruszono na ostatniej konferencji roboczej zorganizowanej z inicjatywy pracowników HanseBelt. Firma NORD DRIVESYSTEMS, członek założyciel, wdrożyła już w swojej siedzibie program „Miejsce pracy przyszłości”.

Nowy browar w Południowym Tyrolu - NORD dostarczył napęd "szyty na miarę"

Getriebemotorkombination mit Industriegetriebe bis 96000Nm von Getriebebau Nord

Przez 40 lat stary browar pracował nieprzerwanie dla firmy Forst, producenta piwa specjalnego. Gdy powstał nowy browar, firma NORD DRIVESYSTEMS dostarczyła jednostki napędzające idealnie dopasowane do potrzeb klienta w procesie warzenia.

Duże siły i duże momenty obrotowe: Motoreduktory do produkcji pasty do zębów

Firma EKATO, producent urządzeń do mieszania, wyposażyła największy na świecie zakład wsadowej produkcji pasty do zębów. Masywne mieszadła są poruszane przez przekładnie przemysłowe UNICASE firmy NORD DRIVESYSTEMS

25 lat najwyższej jakości i doskonałej obsługi: NORD Hiszpania

Obchodząc swoją 25-tą rocznicę w 2017 r., NORD Motorreductores S.A., hiszpańska spółka należąca do grupy NORD DRIVESYSTEMS, spogląda wstecz na ćwierćwiecze rozwoju i sukcesów.

Wytrzymałe, łatwo zmywalne systemy napędowe dla branży napojów

nord_drinktec_nsd_tuph

NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje branżowe rozwiązania napędów na wystawie drinktec w Monachium, Niemcy. Niemiecki producent nawiązał do szerokiego asortymentu standardowych produktów z niezrównaną różnorodnością układów napędowych z charakterystycznymi obudowami aluminiowymi zoptymalizowanymi pod kątem pracy w warunkach przemywania cieczami.

NORD DRIVESYSTEMS na LogiMAT China 2017 – Prosta i wydajna obsługa i konfiguracja napędów

news_Logimat2017_China_NORD_Drivesystems

Na wystawie LogiMAT China 2017 firma NORD DRIVESYSTEMS prezentuje bardzo przyjazną dla użytkownika innowację dotyczącą elektroniki napędów – systemy dystrybucji polowej NORDAC LINK, dostępne jako przemienniki częstotliwości i rozruszniki silników dla połączonych systemów przenośników.

NORD DRIVESYSTEMS składa gratulacje NORD MOTORREDUCTORES w dniu jubileuszu

NORD MOTORREDUCTORES S.A., hiszpańska centrala firmy NORD w Sabadell, obchodziła 26 maja 2017r. swoją 25-tą rocznicę.

Najsprawniejsze przedsiębiorstwo na B2Run w Hamburgu

news_fittest_company_b2run_2017_nord_sport

101 zmotywowanych pracowników NORD wzięło udział w biegu rekreacyjnym B2Run w parku Volkspark w Hamburgu.

Dane napędu w chmurze

nord_news_iot_drive_data_cloud

Konstruktorom maszyn i urządzeń zorientowanym na platformę Industry 4.0 firma NORD DRIVESYSTEMS oferuje rozwiązania w zakresie udostępniania parametrów stanu napędów w czasie rzeczywistym poprzez chmurę.

Czyste przekładnie, czyste cięcia - motoreduktory walcowo-stożkowe NORD w maszynach do usuwania ścięgien

Kegelstirnradgetriebemotor von Nord als Antriebsmotor für Hygienische Press- / Trennmaschine

Grupa BAADER, wiodący producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego, produkuje maszyny do czystego oddzielania miękkich i stałych składników żywności. Na przykład są one używane do usuwania ścięgien z czerwonego mięsa i drobiu, do otrzymywania farszu z ryb lub miąższu z owoców i warzyw. Maszyny są napędzane przez niezawodne motoreduktory walcowo-stożkowe firmy NORD DRIVESYSTEMS.

Systemy napędowe NORD z precyzyjną kontrolą zapewniają sprawną dystrybucję paczek

chronopost_application

NORD zapewnia technologię napędową dla dużych centr dystrybucji paczek np. dla położonej pod Paryżem firmy Chronopost. Zostanie tam zainstalowanych 1000 jednostek napędowych NORD ze zdecentralizowaną elektroniką sterującą.

Więcej wielkości modułowych reduktorów przemysłowych MAXXDRIVE (TM)

Maxxdrive_industrial_gear_units_new_sizes

Na Targach Hanowerskich 2017 firma NORD DRIVESYSTEMS prezentuje dwa nowe reduktory przemysłowe dla znamionowych momentów obrotowych 15 kNm i 20 kNm. Dzięki temu seria reduktorów MAXXDRIVETM zawiera obecnie jedenaście wielkości, które osiągają momenty obrotowe do 250 kNm.

Dyrektor Zarządzający NORD, Dr. Omar Sadi: Jako dostawca systemowy, Przemysł 4.0 wymaga jasnego kierunku

nord_news_industry_40_omar_sadi

W ostatnim wywiadzie dr Omar Sadi mówił o obecnej pozycji na rynku, specjlisty w dziedzinie napędów jakim jest NORD DRIVESYSTEMS. Firma NORD kontynuuje swoją działalność od dostawcy komponentów do dostawcy kompletnych systemów napędowych. W ostatnich latach stopniowo powstawał system modułowy, dzięki któremu rozwiązania napędowe można precyzyjnie skonfigurować w celu spełnienia wymagań klientów.

Zapraszamy do odwiedzenia nas na stoisku H31 w hali 15 w dniach 24-28 kwietnia.

Hannover Messe Logo

W tym roku, po raz kolejny, będziemy prezentować nasze Innowacje produktowe na targach Hannover 2017. Zapraszamy do odwiedzenia nas na stoisku H31 w hali 15 w dniach 24-28 kwietnia. Z niecierpliwością czekamy na Państwa wizytę i rozmowy z naszymi ekspertami.

SYSTEMOWY DOSTAWCA TECHNOLOGII NAPĘDOWEJ

SYSTEM SUPPLIER

Od 1965 firma NORD DRIVESYSTEMS opracowała i wyprodukowała kompletne systemy dla technologii napędowej i dostarcza przekładnie, silniki elektryczne i elektronikę napędową z jednego źródła. Doprowadziło to do stworzenia optymalnego systemu modułowego, oferującego duże korzyści dzięki indywidualnej i doskonale dopasowanej technologii napędowej dla użytkowników we wszystkich gałęziach przemysłu.

Transportowanie z większą mocą

NORDAC_LINK_size_2_frequency_inverters

Od września 2017 roku firma NORD DRIVESYSTEMS uzupełnia nową rodzinę dystrybutorów polowych NORDAC LINK o przetwornicę częstotliwości dla silników o mocy do 7,5 kW.

Reduktory przemysłowe MAXXDRIVETM z modułem kołnierzowym dla wytłaczarki.

News_Extruderflansch

NORD DRIVESYSTEMS uzupełnia modułową serię reduktorów przemysłowych o moduły kołnierzowe dla wytłaczarek, które są zoptymalizowane do pracy przy dużych obciążeniach osiowych. Dla reduktorów przemysłowych o wielkościach 5 – 11 i znamionowym momencie obrotowym od 15 kNm do 80 kNm jest dostępnych kilka takich modułów kołnierzowych.

Redukcja liczby wariantów i efektywność

News_LogoDrive

Firma NORD DRIVESYSTEMS oferuje nowe systemy LogiDrive jako standardowe zespoły napędowe dla systemów intralogistycznych i systemy transportu bagażu. Ułatwiają one projektowanie i zarządzanie częściami zamiennymi poprzez redukcję liczby wariantów związaną z konkretnym projektem.

DOBRY ROK DLA NORD DRIVESYSTEMS

field_distribution_system_nordac_link

Dla NORD DRIVESYSTEMS rok 2016 był rokiem pomyślnym, w którym wprowadzono nowe produkty takie jak dystrybutor polowy NORDAC LINK dla zabudowy w pobliżu silnika, a przez prezentację nowych cyfrowych rozwiązań przemysłowych w 2017 roku NORD kontynuuje swoją drogę do Industry 4.0

MOTOREDUKTORY W KLIMACIE PUSTYNNYM

SMS_Meer_Product_Steel.jpg

Warunki otoczenia i wymagania inżynierii walcowni stali są bardzo surowe. Są one jeszcze bardzie wymagające, gdy walcownia znajduje na pustyni w gorącym klimacie Bahrajnu. Firma NORD DRIVESYSTEMS wyposażyła cały zakład w wytrzymałe standardowe motoreduktory, które działają bezawaryjnie od momentu rozruchu eksploatacyjnego.

Wymagania IE3 mają objąć mniejsze silniki od 1 stycznia 2017r. Portfolio NORD DRIVESYSTEMS wychodzi już ponad warunki Ekoprojektu UE

IE3_requirements

Począwszy od 1 stycznia 2017r., wydajność energetyczna klasy IE3 będzie obowiązkowa na terenie Unii Europejskiej dla silników elektrycznych zasilanych z sieci energetycznej w zakresie mocy znamionowej od 0,75 kW do 375 kW. Takie rozszerzenie na mniejsze wielkości silników opiera się na rozporządzeniu (WE) 640/2009 wdrażającym dyrektywę w sprawie Ekoprojektu (Ecodesign) 2009/125/WE.

Rekordowej wielkości przekładnia przemysłowa w jednoczęściowym korpusie

Industrial Gear Unit Industriegetriebe

Firma NORD DRIVESYSTEMS, lider technologii napędów, zaprojektowała przekładnię przemysłową o momencie znamionowym obciążenia 240,000 Nm i różnych opcjach specjalnych dla potrzeb kopalni fosforanów w Maroku. Jest to obecnie największy system napędowy w jednoczęściowej obudowie.

Rozwój w Indiach

nord_investition_indien

NORD DRIVESYSTEMS zobowiązał się do przekazania 45 mln INR (około 600 000 EUR) na rozbudowę swojej indyjskiej spółki zależnej. Inwestycja została wykorzystana do utworzenia nowego centrum serwisowego w NORD DRIVESYSTEMS Pvt. Ltd. Powierzchnia produkcyjna zakładu w Pune wynosi obecnie 13 000 m².

Inteligentny napęd sam analizuje blokady

plc_resolves_blockages_en

NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje inteligentne napędy ze zintegrowanym sterownikiem PLC na wystawie SPS IPC Drives w Norymberdze w Niemczech (hala 3, stoisko 218). Napędy są w pełni wyposażone w celu wykonywania sekwencji sterowania w zastosowaniach klienta.

SMART - Inteligentny napęd w razie potrzeby zapewnia sterowanie lokalne – działanie pod kontrolą systemu nadrzędnego lub autonomiczne

PLC hybrid control capability

Przetwornice częstotliwości NORD mają możliwość elastycznej reakcji na zakłócenie komunikacji z centralnym systemem sterowania. Zintegrowany z przetwornicą sterownik programowalny może zależnie od potrzeby, w razie utraty komunikacji z komputerem głównym, kontynuować proces lub wykonać procedurę awaryjną.

Nowe uniwersalne napędy rozproszone umożliwiające pracę w technologii "plug&play"

NORD_nordac_field_distribution_systems_sps_ipc_drive

NORD DRIVESYSTEMS prezentuje nowo opracowane systemy rozproszone serii NORDAC LINK. Te nowe zasilane prądem zmiennym napędy wektorowe i rozruszniki silników znajdują się w końcowej fazie prób praktycznych. Produkcja seryjna ruszy na początku roku 2017.

LogiDrive – wysokosprawne, prawie bezobsługowe napędy dla intralogistyki

LogiDrive_Variantenreduzierung

NORD DRIVESYSTEMS oferuje już ustandaryzowane trzy serie wysokowydajnych napędów dedykowanych dla systemów transportowych. System doboru napędów LogiDrive upraszcza do minimum procedurę doboru i zarazem dąży do ujednolicenia zastosowanych wersji do ujednoliconych kilku wykonań.

NORD Napędy na targach Hapes 2016

Nord Napędy zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na XI Międzynarodowych Targach Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów i Mechaniki HaPeS 2016 w Katowicach w dniach 18-20.10.2016.Stoisko NORD Napędy będzie oznaczone numerem 99.

Darmowe wejściówki na targi Symas/Maintenance - 5-6 Października 2016 w Krakowie

Zapraszamy do odwiedzenia spotkania z pracownikami firmy NORD - stoisko A60. Odwiedzający którzy wypłenią formularz rejestracji będą uprawnieni do bezpłatnego wstępu na teren Targów.

Od wody mineralnej po lemoniadę - rozwiązania napędów NORD dla branży napojów

drive_solutions_for_the_beverage_industry_image

W 2015 roku spożycie wody mineralnej na osobę w Niemczech wyniosło około 143,8 litra. Aby sprostać takiemu zapotrzebowaniu, branża napojów potrzebuje innowacyjnych rozwiązań napędów. Firma NORD DRIVESYSTEMS dostarcza takich rozwiązań, zaprojektowanych, aby spełnić wymagania klienta.

NORD Napędy na Targach Symas i Maintenance (stoisko A60)

Nord Napędy zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na Międzynarodowych Targach Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych - SyMas 2016 w dniach 5-6 października 2016 w Krakowie. Równolegle z Targami SyMas odbędą się Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance.

Port lotniczy w Hamburgu: Technologia napędów NORD pomaga dostarczyć bagaże do celu

Airport_bagged

Lotnisko w Hamburgu to jeden z 5 największych portów lotniczych w Niemczech. Każdego roku, przez bramki lotniska w tym mieście o bogatych tradycjach handlowych przechodzi 15 milionów ludzi. Aby mieć pewność, że bagaże dotrą na miejsce, lotnisko stosuje w swoim systemie transportu bagażu rozwiązania napędów NORD.

Inteligentne porcjowanie żywności

Treif_Case_study_plc_cutting.jpg

Apetyczne przekąski serowe to smaczny dodatek do każdego posiłku. By móc dostarczać je klientom, firma Treif Machinenbau GmbH stosuje w swoich systemach do cięcia żywności falowniki z funkcjonalnością PLC firmy NORD DRIVESYSTEMS.

Nowe dwustopniowe przekładnie stożkowe skośne z momentem obrotowym na wale do 50 Nm

small 2-stage helical-bevel geared motors kleine 2-stufige Kegelradgetriebemotoren

Firma NORD DRIVESYSTEMS powiększa swoją najnowszą serię cienkich dwustopniowych przekładni stożkowych skośnych, dodając nowy mniejszy moduł z momentem obrotowym na wale do 50 Nm. Tym samym, wysokowydajne moduły typu stożkowego aktualnie uzupełniają asortyment już dostępnych przekładni ślimakowych przeznaczonych do małych obciążeń.

Czekolada w zwolnionym tempie

Nord_News_Zotter

Niezbędnym elementem produkcji najwykwintniejszych czekoladowych przysmaków jest wyjątkowo długi proces mieszania. W samej konszy masa czekoladowa jest mieszana przez 48 godzin. Aby wprawiać maszyny w ruch, na tym i na wielu innych etapach produkcji austriacki producent czekolady, firma Zotter, wykorzystuje dużą ilość motoreduktorów firmy NORD DRIVESYSTEMS.

Wysokowydajne motoreduktory do maszyn do transportu materiałów sypkich w porcie przeładunkowym

Nord_News_Wisco

Firma Wuhan Iron and Steel Group (WISCO) jest operatorem portu do przeładunku rud żelaza w Wugang nad Morzem Wschodniochińskim. Stosowane tam dźwigi i urządzenia transportowe potrzebują wysoce niezawodnych napędów.

Jeden stopień by wszystkie zasilić- Wytrzymałe nowe jednostopniowe motoreduktory walcowe do pomp, wentylatorów i mieszarek

1-stage helical inline gearmotors from NORD Drivesystems 1-stufige Stirnradgetriebemotoren von NORD Drivesystems

Firma NORD DRIVESYSTEMS wypuściła na rynek nową linię jednostopniowych motoreduktorów walcowych w obudowie NORDBLOC.1 z lekkiego stopu. Ta seria modułów przekładniowych jest w szczególnym stopniu przeznaczona do zastosowań w pompach, mieszarkach, wentylatorach oraz wewnątrz-logistycznych. Przez cały okres opracowywania produktu firma NORD blisko współpracowała z uznanymi producentami w tych dziedzinach.

Technologia napędów na Targach Hanowerskich: monitorowanie stanu i konserwacja profilaktyczna

predictive_maintenance

Napędy wyposażone w zaawansowane możliwości monitorowania stanu z systemami obsługi konserwacji profilaktycznej zostały zaprezentowane przez firmę NORD DRIVESYSTEMS na tegorocznych Targach Hanowerskich - Hannover Messe.

Napędy wektorowe AC ULC z atestem na rynek kanadyjski

Umrichter_ULC-zertifiziert

Napędy wektorowe prądu zmiennego (AC) firmy NORD DRIVESYSTEMS do 90 kW były atestowane przez Underwriters Laboratories of Canada. Procedura została przeprowadzona niezależnie od istniejącej atestacji UL dla potrzeb rynków Ameryki Północnej. Umożliwia ona bardziej efektywną konfigurację napędów na rynek północnoamerykański, ponieważ dodatkowy filtr sieciowy, którego stosowanie było wcześniej wymagane w Kanadzie, nie jest już dłużej konieczny.

Przemysłowe moduły przekładniowe o momencie obrotowym na wale wynoszącym 190 kNm – jeszcze pełniejszy portfel modułów przekładniowych UNICASE

Industrial Gear Units with 190kNm Industriegetriebe mit 190kNm

Firma NORD DRIVESYSTEMS powiększa odnoszący sukcesy asortyment przemysłowych modułów przekładniowych dodając nowy rozmiar z momentem obrotowym na wale wynoszącym 190 kNm. Seria obejmuje teraz dziewięć wielkości z momentem obrotowym w zakresie od 25 kNm do 250 kNm.

USA krajek partnerskim podczas targów w Hanowerze

4.0 ready

Każdego roku wybierany jest jeden z najbardziej uprzemysłowionych krajów świata do roli partnera podczas Targów w Hanowerze.w Niemczech. USA jako największa na świecie gospodarka jest partnerem targów w 2016 roku.

Inteligentny, adaptacyjny układ sterowania napędami – rozwiązania hybrydowe dla sterowania scentralizowanego i rozproszonego

Frequency Inverter SK 200E Frequenzumrichter SK 200E

Firma NORD DRIVESYSTEMS zaprezentowała inteligentne rozwiązania układów sterowania dla silników synchronicznych i indukcyjnych podczas wystawy napędów SPS IPC w Norymberdze w Niemczech w roku 2015.

NORD 4.0 READY: technologia napędów dla zautomatyzowanej produkcji w erze IIoT

4.0 ready

Projekty maszyn i urządzeń, które spełniają niemieckie warunki ramowe „Industrie 4.0” oraz zbliżonej koncepcji „przemysłowego Internetu przedmiotów” (Industrial Internet of Things - IIoT), wymagają technologii inteligentnych napędów o wysokiej elastyczności i funkcjonalności. Napędy te powinny zostać w jednolity sposób zintegrowane z sieciami komunikacyjnymi, zapewniać efektywne przetwarzanie danych i realizować modularne, zdecentralizowane koncepcje sterowania.

Wydajne systemy napędowe do przenoszenia bagażu NORD DRIVESYSTEMS na targach "inter airport Europe"

title_200e_motor_kegel_higru

Na targach "inter airport Europe 2015" NORD DRIVESYSTEMS pokaże napędy do transportu bagaży łączące energooszczędne silniki, zdecentralizowane sterowanie (klasa IES2) i przekładnie walcowo-stożkowe.

Napędy NORD przeszły pomyślnie serię testów według normy EN 50598-2 Najwyższa efektywność układów według nowej normy Ecodesign

System Effizienz von Antriebssystemen gemäß EN 50598

W najnowszej normie Ecodesign EN 50598-2 Unia Europejska ustala wymagania dla efektywności elektroniki napędów jak również kompletnych układów napędowych.

NORD Chiny obchodzi 10-lecie Główne centrum dystrybucyjne z dużym tempem wzrostu

10th anniversary of NORD Power Transmission China

NORD (Chiny) Power Transmission, Ltd. świętuje dziesięć lat sukcesów w biznesie, czyniąc rok 2015 podwójną rocznicą dla firmy NORD DRIVESYSTEMS Group, która powstałą pół wieku temu w 1965 roku.

Nowe możliwości elektroniki napędowej NORD Zintegrowana funkcjonalność PLC dzięki nowemu procesorowi sterującemu i rozbudowie oprogramowania

brand_new_drive_controllers

Dzięki możliwościom zintegrowanego z przetwornicą częstotliwości sterownika programowalnego technika napędowa NORD uzyskała status w pełni programowalnego systemu napędowego.

Napędy dla zastosowań w technologii przetwórczej

glatt_SK92372_SK_180E

Na wystawie ACHEMA we Frankfurcie w Niemczech NORD DRIVESYSTEMS przedstawi koncepcje napędów zdecentralizowanych spełniających typowe wymagania przemysłu przetwórczego. Napędy o zmiennej prędkości z klasą ochrony IP66/IP69K są odpowiednie dla zastosowań wymagających regularnego czyszczenia wysokociśnieniowym strumieniem pary.

Silniki „szyte na miarę” dla wypełnienia rozmaitych zapotrzebowań NORD konfiguruje modele silników do różnych zastosowań

motors_special_configuration

Demonstrując bogate know-how w produkcji silników specyficzne dla zastosowań przemysłowych i nie tylko, NORD DRIVESYSTEMS zaprezentowało w czasie targów w Hannover 2015 szereg konfiguracji napedowych. Model przekrojowy silnika IE2 pokazał konstrukcję i zastosowane rozwiązania dla pracy w niskiej temperaturze do - 40 ° C.

Wysokowydajne, długotrwałe napędy dla przemysłu metalurgicznego NORD DRIVESYSTEMS na targach METEC 2015

sk_82_f_ring_300

NORD DRIVESYSTEMS dostarcza technologię napędów dla wysokowydajnych zastosowań w przemyśle hutniczym i metalurgicznym. Przekładnie zębate, silniki i elektronika napędów są konfigurowane według potrzeb klientów i dostarczane z opcjami elektrycznymi, mechanicznymi i termicznymi dopasowanymi do docelowego zastosowania. Kompaktowe, całkowicie obudowane nie wentylowane (TENV / IC410) silniki samotoków są dostępne z ożebrowaniem pierścieniowym lub prostym.

Dynamiczne napędy dla dynamicznych gospodarek Kanclerz Merkel i premier Modi odwiedzili stoisko NORD na targach Hannover Messe 2015

merkel_signed_servo_dynamics_hm2015

Podczas wycieczki po wybranych wystawcach na targach Hannover Messe 2015, kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Indii, Narendra Modi, odwiedzili stoisko NORD DRIVESYSTEMS, gdzie NORD świętował swoją 50 rocznicę założenia firmy.

Skuteczna i ekonomiczna ochrona przed korozją: NSD tupH - zabezpieczenie antykorozyjne aluminium

nsd_tupH-Beschichtung

NORD DRIVESYSTEMS oferuje teraz napędy aluminiowe całkowicie odporne na korozję dzięki zastosowaniu zabezpieczenia antykorozyjnego NSD tupH. Motoreduktory otrzymują w ten sposób gładką, bardzo twardą powierzchnię, która w przeciwieństwie do malowania, jest odporna na uderzenia i zadrapania. Napędy są sprawdzone w aplikacjach o atmosferze morskiej.

Sprawne sekwencje ruchu realizowane przez sterowane silniki asynchroniczne i synchroniczne

Servodynamik

W połączeniu z wysokiej klasy elektroniką i układami logicznymi, standardowe silniki asynchroniczne mogą spełniać wymagania dla aktualnych klas sprawności IE2 oraz IE3, zaś stale wzbudzone silniki synchroniczne do klasy IE4 mogą realizować sekwencje ruchu o szczególnej sprawności.

Sięgając wysoko: Przekładniowe przemysłowe NORD realizują ciężkie prace przy projekcie zbiornika

Linthal_industrial_gear_unit

Szwajcarski dostawca energii Axpo zbliża się do zakończenia wymagającego, wielkiego projektu budowlanego “Linthal 2015”: największe szwajcarskie przedsięwzięcie hydroelektryczne zwiększy ogólną moc wyjściową istniejących elektrowni Linth-Limmern z 480 MW do 1.480 MW.

Nowa odsłona www.nord.pl z optymalną funkcjonalnością - także na urządzeniach mobilnych

Nowa odsłona www.nord.pl na urządzenia mobilne

Teraz wszystko na temat technologii napędowej w jednym palcu: strona internetowa NORD DRIVESYSTEMS została odświerzona dzięki nowemu wyglądowi i zwiększonej funkcjonalności na urządzeniach mobilnych. Na www.nord.pl użytkownicy ze wszystkich sektorów przemysłu znajdą odpowiednie rozwiązanie napędowe do każdej aplikacji. Informacje o produkcie, projekty referencyjne i sekcja pobierania są starannie zaprojektowane do działania na komputerach, tabletach i smartfonach.

Przenoszenie, synchronizowanie i podnoszenie z jednolitą platformą sterowania: napędy do przenoszenia zintegrowanych materiałów

Integrated materials handling drives from NORD

NORD DRIVESYSTEMS dostarcza wszechstronne systemy napędowe z koncepcją indywidualnego sterowania do zastosowań transportowych we wszystkich gałęziach przemysłu. Motoreduktory dobrane i skonfigurowane dla konkretnego zastosowania, do tego energooszczędne zdecentralizowane przetwornice częstotliwości lub softstarty zintegrowane z silnikami lub zamontowane w ich pobliżu, jako całość spełniają wypełniają założone funkcje sterowania.

Koncepcja spójnego napędu do zautomatyzowanych systemów obsługi bagażu

messebericht_interairport

Na wystawie inter airport Europe 2013 w Monachium, NORD DRIVESYSTEMS przedstawił koncepcję spójnego napędu do obsługi bagażu na lotniskach. W połączeniu z efektywnymi motoreduktorami NORD, zdecentralizowane przetwornice częstotliwości i softstarty stanowią eleganckie, przyjazne dla użytkownika, idealne rozwiązania.

Efektywne systemy napędowe do transportu bagażu - NORD DRIVESYSTEMS na wystawie inter airport Europe

Highly_efficient_drive_components_nord

Na wystawieh inter airport Europe 2013, NORD DRIVESYSTEMS pokazał jednostki napędowe o wysokiej sprawności do systemów przeładunku bagażu łączące dwustopniowe przekładnie walcowo-stożkowe, silniki energooszczędne oraz zdecentralizowane przetwornice częstotliwości.