NORD Napędy Zakłady Produkcyjne

w Nowej Soli

Nowosolska fabryka NORD

NORD Napędy Zakłady Produkcyjne w Nowej Soli należą do najnowocześniejszych fabryk koncernu Getriebebau NORD. Zakład produkcyjny w Nowej Soli wały i koła zębate oraz prowadzi montaż i serwis jednostek napędowych.

W roku 2005 podjęte zostały prace budowlane, natomiast początek produkcji datowany jest na dzień 01.10.2006. Oficjalne otwarcie firmy nastąpiło 28 września 2007 roku. W początkowej fazie zatrudnienie znalazło 20 pracowników, natomiast obecnie fabryka zatrudnia około 320 pracowników.

W 2021 powierzchnia zakładu przekroczy powierzchnię 35 000 m2.

DZIAŁY PRODUKCYJNE

W strukturach zakładu produkcyjnego w Nowej Soli wyróżnia się następujące działy produkcyjne: obróbka mechaniczna, montaż, lakiernia, magazyn i logistyka.

Montaż i Lakiernia

Dział montażu w Nowej Soli montuje następujące rodzaje jednostek napędowych: ślimakowe, walcowe, stożkowe (żeliwne i aluminiowe), a także typy Standard i Uniwersal. Na dziale znajduje się 21 specjalistycznych stanowisk monterskich, a także pół zautomatyzowana linia montażowa Copelli służącą do przedmontażu części składowych napędu w jednym ruchu roboczym w wyniku czego następuje częściowe zmontowanie reduktorów walcowych typu standard.

W zakładzie znajdują się 3 kabiny lakierowania natryskowego. Dodatkowo lakiernia wyposażona jest w specjalistyczny mieszalnik farb, co pozwala w bardzo krótkim czasie uzyskać odpowiedni kolor z palety Ral i tym samym pomalować przekładnie w kolorze zleconym przez naszych klientów.

21 specjalistycznych stanowisk monterskich

Obróbka mechaniczna

Dział obróbki mechanicznej wyposażony jest w specjalistyczne tokarki i frezarki CNC takich marek jak: Emco, Liebherr, Studer, Index, Felsomat i Reishauer. Obecnie na wyposażeniu zakładu znajduje się 52 specjalistyczne maszyny. Obróbka mechaniczna produkuje koła, wałki zębate, koła walcowe, które następnie mają zastosowanie w jednostkach napędowych.

52 specjalistyczne maszyny produkują koła i wałki do napędów

Magazyn i logistyka

W obszarze magazynu zainstalowane zostały trzy automatyczne regały typu Kardex, których główną zaletą jest bezpieczne i ergonomiczne wyszukiwanie i pobieranie potrzebnych materiałów. Dodatkowo w celu optymalizacji miejsc regałowych zainstalowane zostały regały wysokiego składowania do wysokości 10 m. Na logistyce znajduje się automatyczny podajnik wyrobów gotowych, który usprawnia szereg procesów logistyczno – magazynowych. Magazyn nowosolskiego zakładu posiada łącznie 12500 miejsc składowania.

Magazyn posiada łącznie 12500 miejsc składowania

Lean manufacturing i ISO 9001:2015

W styczniu 2009 r. w rozpoczęliśmy wdrażanie elementów lean manufacturing, Po ponad 10 latach funkcjonowania narzędzi lean z pewnością można stwierdzić, że ciągły proces doskonalenia przyczynił się do wzorcowego funkcjonowania zakładu produkcyjnego w Nowej Soli.

Zakład posiada certyfikat jakości zgodnie z norma ISO 9001:2015.

Ponad 10 lat funkcjonowania narzędzi lean i ciągłe udoskonalanie procesów

JAK DO NAS TRAFIĆ?

Nord Napędy Zakłady Produkcyjne sp. z o.o.
Ul. Inżynierska 4
PL-67-100 Nowa Sól
GPS: N 51° 50' 13", E 15° 42' 04"

Telefon: +48-68 4557800
Fax: +48-68 4557818

Ogólne Warunki Zakupu

Zapoznaj się z naszymi warunkami

OWZ | PDF (218 KB)