Inwestycja w napędy NORD to jeden z najlepszych sposobów oszczędzania długoterminowego.

Lokata NORD

Najlepsza lokata na rynku

Napęd to prawdziwa lokata przynosząca same korzyści, lecz by było to możliwe jego zakup musi być odpowiednio przekalkulowany, przemyślany i zaplanowany. Niezbęda będzie tu pomoc naszych doświadczonych pracowników.

Lecz czy na prawdę można oszczędzać za pomocą napędów? Czy skorzystać możemy jedynie na jego jak najniższej cenie? Jak najbardziej jest to możliwe na wiele sposobów. Metody te można podzielić na podstawowe dwie kategorie: Oszczędności które można osiągnąć przez odpowiednie zaplanowanie inwestycji i oszczędności wynikające z odpowiedniej eksploatacji napędu.

Poniższe aspekty omawiamy bardzo szczegółowo podczas prezentacji u klientów jak i na naszych szkoleniach w Nowej Soli na które serdecznie zapraszamy bo wiedz ta przełoży sie bezpośrednio na Państwa korzyści.

Oszczędności inwestycyjne

Wykorzystaj zdolności termiczne silników energooszczędnych

Zdolności termiczne silników Potencjał przeciążeniowy silników NORD pozwala na długotrwałą pracę z mocą większa niż nominalna bez uszczerbku dla silnika. Jednocześnie ta sama właściwość pozwala na rozszerzony zakres regulacji przy pracy z przetwornicą częstotliwości bez konieczności stosowania wymuszonego chłodzenia silnika.

Charakterystyka 87Hz

Charakterystyka 87Hz Charakterystyka 87Hz podnosi sprawność ogólną systemu napędowego oraz umożliwia zastosowanie mniejszych, lżejszych i tańszych silników.

Sterowanie zdecentralizowane

Sterowanie zdecentralizowane Zdecentralizowana technika napędowa zapewnia minimalizację kosztów inwestycji, skrócenie czasu uruchomienia, mniejszą emisję zakłóceń i wysoką energooszczedność.

Optymalizacja doboru

Dobór jednostek pod kątem priorytetu wykluczających się czynników, jak trwałość, waga, czas oczekiwania, łatwość montażu itp.

Safe stop

safe stop Funkcje bezpieczeństwa realizowane wprost przez elektronikę napędową. Poprawa niezawodności i wydajności przy zachowaniu najwyższych wskaźników bezpieczeństwa.

Serwo asynchroniczne

serwo asynchroniczne Serwo asynchroniczne jako produkt łączacy w sobie zalety serwonapędów oraz klasycznych rozwiązań napędowych jest kluczem do optymalizacji aplikacji porzez dążenie do pełnego wykorzystania możliwości komponentów, redukcji ich kosztów oraz skrócenia czasu dostawy i uruchomienia.

Bezpłatne doradztwo techniczne

Bezpłatne doradztwo Bezpłatne doradztwo na etapie doboru, uruchomienia i serwisu. Brak pułapek kosztowych pojawiających się w przypadku konieczności dodatkowej zapłaty za wsparcie przy uruchomieniu. Pomagamy i jednocześnie chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Bezpłatnie.

Oszczędności eksploatacyjne

Silniki energooszczędne

silniki energooszczędne Podsawowy sposób na ograniczenie kosztów energii elektrycznej konsumowanej przez silniki.

Energia bierna

energia bierna Wykorzystanie silników w zakresie ich pracy z dużą sprawnością. Sposoby ograniczenia konsumpcji energii biernej.

Hamulce i blokady jednokierunkowe

blokady ruchu Zalety, wady i ich właściwe przeznaczenie.

Energooszczędne funkcje przetwornic

Energooszczędne funkcje przetwornic Wykorzystanie ich możliwości mające na celu podniesienie kultury pracy urządzeń, zwiększenie trwałości i obniżenie kosztów pobieranej energii.

Przetwornice zdecentralizowane

wymienna pamięć Przetwornice zdecentralizowane i ich znaczenie dla służb utrzymania ruchu. Konfiguracja bez narzędzi i wymienna pamięć programu.

Sprawność napędów

sprawność napędów Realne znaczenie kosztów zakupu do całkowitych kosztów eksploatacji.

Wydłużenie okresów między przeglądami

Znaczenie kosztów eksploatacji w kosztach przeglądów i zakupach materiałów eksploatacyjnych. Sposoby bezpiecznego wydłużenia okresów między przeglądami.

Szybkozłoącza silnikowe - minimalizacja czasów przestoju

szybkozłącza silnikowe Szybkozłoącza silnikowe, czyli krótszy czas instalacji na obiekcie i krótszy czas postoju. Obniżenie kosztów robocizny i skrócenie czasu uruchomienia.

Unifikacja napędów

unifikacja Ujednolicenie różnorodności napędów sposobem na tańszy i pewniejszy magazyn części zamiennych.

Bezpłatne wsparcie serwisowe

Bezpłatne wsparcie serwisowe Bezpłatne wsparcie konsultacyjne na każdym etapie – od projektowania, przez uruchomioenie po serwis. Brak niespodzianek w postaci płatnych infolinii.