Zawsze jest dobrze mieć oko na NORD

Fabryka NORD w wirtualnej rzeczywistości

Produkty NORD Drivesystems zawsze bazują na najnowszysch zdobyczach technologii. Zgodnie z takim założeniem, NORD przygotował dla klientów możliwość obejrzenia swoich produktów i zakładów w technologii 360 VR.

Już teraz zapraszamy do ogladania filmów sferycznych, które umożliwiają swobodne rozglądanie się w każdym kierunku.

Aby w pełni doświadczyć doznań związanych z technologia 360 VR należy oglądać filmy na smartfonie umieszczonym w okularach typu Cardboard (telefon musi mieć wbudowany żyroskop). NORD przygotował specjalne okulary tego typu dla swoich Klientów i będzie je można wypróbować na zbliżających się targach Symas w Krakowie oraz HaPeS w Katowicach. Zapraszamy do odwiedzenia naszych stoisk i odbycia wirtualnego spaceru po fabryce NORD w Nowej Soli. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej gdzie niebawem pojawią sie kolejne materiały prezentujące NORD w technologii VR 360.

Materiały można również oglądać bezpośrednio na monitorze komputerowym przesuwając obraz w każdym kierunku za pomocą myszki.

Nord Napędy Zakłady Produkcyjne wycieczka 360 VR

Jak oglądać filmy sferyczne wykonane w technologii 360 VR na okularach NORD?

Wymagania sprzętowe:

Aby korzystać z gogli VR należy posiadać smartphon'a o przekątnej 4,5" - 6" i rozdzielczości 1920 x 1080 (FullHD). Możliwe jest korzystanie ze smartphon'a o mniejszej rozdzielczości jednak należy liczyć się z gorszą jakością obrazu oraz widocznymi pikselami.
Telefon powinien posiadać również żyroskop, aby obraz podążał za ruchem głowy.

Ostrzeżenia:

Choroba lokomocyjna, epilepsja, nadwrażliwość oraz utrata świadomości
Jeśli cierpimy na jedną z powyższych chorób, gogle VR mogą mieć na nas szkodliwe działanie. Migające obrazy oraz światło ze smartphona mogą spowodować mocne zawroty głowy, napady padaczkowe oraz utratę przytomności. Przed użyciem należy skontaktować się z lekarzem.
Bóle głowy, bóle oczu, dezorientacja, drgawki, dyskomfort, zaburzenia widzenia
Przy wystąpeniu powyższych objawów należy przestać korzystać z gogli VR i skontaktować się z lekarzem.

Poprawne użycie gogli:

Korzystanie z gogli może odbywać się tylko przy włożonym smartphonie z włączona aplikacją VR. Linia pomiędzy dwoma ekranami obrazu VR, powinna znajdować się na przedziałce, która jest widocza pod wycięciem na nos. Telefon powinien być ustawiony równolegle do dolnej powierzchni na której wspieramy go.
Gogle NORD VR mogą być tylko używane na siedząco, na stabilbym krześle, sofie czy fotelu bez kółek. Należy zwrócić uwagę aby nie korzystać z NORD VR w pobliżu schodów, balkonów, okien i innych przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenia ciała. W goglach nie należy prowadzić żadnych pojazdów.

Polecane aplikacje i materiały współpracujące z googlami typu Cardboard:

Youtube, Google Maps, Google Cardboard.