Elektronika napędowa NORD

Funkcje skalowane dla każdego zastosowania napędów

Innowacyjna technologia napędowa NORD może być konfigurowana do dowolnego zastosowania. Jako ekspert w zastosowaniach napędów firma NORD współpracuje z klientami na całym świecie, żeby dostarczać rozwiązania dokładnie dopasowane do ich wymagań.

Funkcje skalowane dla każdego zastosowania napędów. Od wielu dziesiątek lat NORD DRIVESYSTEMS oferuje swoim klientom na całym świecie przetwornice do instalacji w szafach sterowniczych oraz zdecentralizowaną technikę napędową.

Rozwiązania napędów NORD zapewniają odbiorcom wysoką wydajność i bezpieczeństwo, niezależnie od tego czy przetwornica jest zamontowana w szafie sterowniczej czy jako część zdecentralizowanego systemu napędowego.

W obu wypadkach elektronika napędowa charakteryzuje się skalowaną funkcjonalnością, łatwą instalacją i bardzo precyzyjną regulacją.

Zintegrowany sterownik PLC w zdecentralizowanych napędach NORD umożliwia klientowi konstrukcję modułowych i autonomicznych systemów produkcyjnych. Narzędzia NORD CON ułatwiają cały proces instalacji i umożliwiają łatwą konfigurację i obsługę technologii. Dzięki zoptymalizowanemu okablowaniu, użytkownicy mogą zaoszczędzić na kosztach systemu. Nasze rozwiązania napędowe są przeznaczone do pracy z silnikami asynchronicznymi i synchronicznymi.

System modułowy - Wiele korzyści

Dzięki skalowanym funkcjom system modułowy NORD można idealnie dopasować do każdego zadania. Nasza elektronika napędowa działa we wszystkich powszechnych magistralach i zapewnia komunikację ze wszystkimi sterownikami. Sterowanie pozycjonowaniem POSICON oferuje klientom zintegrowany tryb pozycjonowania i synchronizacji. Bezpieczeństwo działania jest zapewnione dzięki STO i SS1. Przetwornice częstotliwości NORD zapewniają również zintegrowane prostowniki hamulców do sterowania hamowaniem silnika. Funkcja oszczędzania energii przy częściowym obciążeniu oraz narzędzia do obsługi i konfigurowania parametrów wraz z prostą strukturą parametrów uzupełniają możliwości systemu modułowego.