Rozwiązania napędowe dla

inteligentnych procesów warzenia

Profil Klienta

Browar Landgang z siedzibą w Hamburgu specjalizuje się w warzeniu piwa rzemieślniczego. Szeroka gama piw rzemieślniczych obejmuje odmiany fermentowane od góry i od dołu, od pilsnera, ale, portera aż po piwo bezalkoholowe. Do tego dochodzą sporadycznie tworzone piwa dla klientów. Wszystkie piwa - „Helle Aufregung”, „Weizheit”, „Dunkle Macht”, „Prollbock” lub „Tutti Frutti” - są warzone, butelkowane, podawane świeże z beczki i sprzedawane na miejscu w browarze Landgang.

Wyzwanie projektowe

Jak większość producentów piwa rzemieślniczego, Landgang zaczynał jako browar bez własnego zaplecza produkcyjnego, tak zwany browar nomadyczny. Ponieważ produkty Landgang zostały dobrze przyjęte, a wielkość sprzedaży gwałtownie wzrosła, podjęto decyzję o utworzeniu dedykowanego browaru. Rabek Engineering, firma specjalizująca się w wysokiej jakości w pełni funkcjonalnych browarach, była odpowiedzialna za projekt i budowę obiektu.

Tradycyjna sztuka warzenia piwa i najnowocześniejsza technologia. – Każdy przepis wymaga innych specyfikacji dotyczących systemu warzenia, a tym samym napędów. Na przykład mieszadło zacieru musi przystosowywać się do różnych kombinacji składników z ich specyficznymi gęstościami i zmianami objętości. Nawet przed faktycznym waparzeniem proces zależy od jednostki napędowej. Dokładnie kontroluje mieszadło słodu, dzięki czemu plewy są zachowywane podczas kruszenia, i mogą później wykonywać swoją funkcję filtrowania. Przenośnik łańcuchowo-rurowy napędzany silnym motoreduktorem NORD delikatnie transportuje pokruszone ziarna do warzelni.

Indywidualnie konfigurowany falownik. – Aby zapobiec osadzaniu się mieszanki na dnie, należy ją mieszać w sposób ciągły i ostrożny. Biorąc pod uwagę dużą masę, wymagany jest napęd przeznaczony do dużych obciążeń o zmiennej prędkości. Dodatkowo, wbudowany indywidualny przemiennik częstotliwości zapewnia, że ​​różne rodzaje ruchu ostrza i mieszadła, takie jak podnoszenie, opuszczanie i obracanie, mogą być oddzielone. W tym celu jednostka napędowa została wyposażona w wał drążony. Ta specjalna wersja ułatwia elastyczne łączenie ruchów zgodnie z przepisem.

Rozwiązanie

Niezawodna, niewymagająca konserwacji technologia browarnicza to alfa i omega dla niezmiennie wysokiej jakości piwa i niezawodności dostaw. Inteligentne napędy NORD znacznie wspierają automatyzację procesu parzenia i zarządzają różnorodnością receptur w browarze Landgang. Podczas ciągłej pracy zapewniają one wyjątkowy smak i stałą jakość przez cały rok.

Produkcja oparta na przepisach z technologią napędową NORD. – Wszystkie składniki są w pełni przygotowane i przetwarzane automatycznie. Warzelnia została wyposażona w zdecentralizowane, inteligentne napędy NORD, dzięki czemu można ją precyzyjnie obsługiwać. Są one umieszczone dokładnie w miejscach, w których wymagane są określone funkcje. PLC zaimplementowany w przetwornicy częstotliwości steruje każdą jednostką napędową indywidualnie. Każdy napęd wyszukuje odpowiednie sekwencje ruchu dla odpowiednich przepisów i dostosowuje je do aktualnej masy i objętości składników.

Niezawodna praca przez całe czas. – NORD DRIVESYSTEMS dostarcza napędy dla przemysłu napojów od wielu lat. Gama produktów modułowych NORD oferuje skalowalną elektronikę, silniki i jednostki napędowe, które można łączyć w celu utworzenia niestandardowych modułów napędowych dla każdego zastosowania. Dzięki temu są zawsze niezawodne przez długi okres użytkowania.

NORDAC LINK - PRZETWORNICA CZĘSTOTLIWOŚCI SK 250E-FDS

Wygodny montaż
  • Wykonanie: 0.75 - 10 hp
  • Stopień ochrony: IP55, IP65
  • Instalacja polowa
  • Łatwa instalacja i konserwacja dzięki możliwości podłączania modułów
  • Konfiguracja dostosowana do obiektów klienta