Browar Octopi

NORD jest pod ręką

W miarę wzrostu zapotrzebowania na piwa specjalne, piwowarzy zaczęli przestawiać się na system browarów kontraktowych, jako ekonomicznie efektywną alternatywę produkcji piwa, pomocną przy wchodzeniu na szybko rosnący rynek produkcji piw specjalnych. System kontraktowy nie tylko pomaga w ograniczeniu kosztów dzierżawy i eliminuje wysokie koszty zakupu sprzętu w przypadku nowych browarów wytwarzających piwa specjalne, ale istnieje również wiele zalet środowiskowych dzięki realizacji produkcji bliżej różnych lokalizacji zapotrzebowania.

Browar Octopi

Octopi Brewing, wiodący browar kontraktowy na Środkowym Zachodzie USA, ostatnio otworzył zupełnie nową warzelnię piwa o powierzchni 18.000 stóp kwadratowych w Waunakee, stan Wisconsin (tuż obok Madison). Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom i doświadczonym pracownikom, firma Octopi Brewing nie tylko realizuje procesy związane z warzeniem piwa, ale również zapewnia pełny zakres doradztwa i opracowywanie strategii mające na celu odniesienie sukcesu w świecie warzenia piw specjalnych. Octopi posiada trzy główne cele; pierwszym jest wytwarzanie wysokiej jakości piw dla nowych marek i istniejących browarów z odpowiednią wydajnością, jak również dla sieci odbiorców chcących stworzyć swoją własną markę. Drugi to bycie pierwszym w historii browarem kontraktowym oferującym szeroki zakres usług związanych z rozwijaniem marki od koncepcji do jej utworzenia. I na koniec - zapewnienie niezrównanej obsługi klienta oraz warzenie piwa w najnowocześniejszych urządzeniach dostosowanych bezpośrednio do potrzeb obecnych producentów piw specjalnych.

Isaac Showaki, Prezes Octopi Brewing, wie z pierwszej ręki jak to jest nie mieć kontroli nad swoim piwem i swoją marką – gdy polegał on wyłącznie na piwowarach kontraktowych uruchamiając w 2012 r. swój pierwszy browar w Chicago.

Showaki prowadzi Octopi do złotej normy w piwowarstwie kontraktowym i z radością pomaga każdej marce, z jaką współpracuje firma, w osiąganiu sukcesu w środowisku związanym z piwami specjalnymi. – Rzeczywiście jesteśmy punktem kompleksowej obsługi. Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące wprowadzania na rynek, opracowania, dystrybucji, rozliczania, warzenia i działań komercyjnych. Sukces naszego klienta to nasz sukces. – mówi Isaac ¬ – My naprawdę chcemy pomóc wystartować młodym browarnikom. –

W tym samym parku przemysłowym co Octopi, znajduje się amerykańska centrala NORD Gear Corporation, jednego z czołowych światowych producentów silników przekładniowych, przekładni redukcyjnych, silników elektrycznych i napędów wektorowych AC. Firma NORD jest od lat zaangażowana w przemyśle produkcji piw specjalnych i z radością stwierdzono nie tylko, że browar kontraktowy został wybudowany w tym samym parku przemysłowym, ale również, że przekładnia stożkowa skośna NORD SK9072.1 i reduktor o osi równoległej SK4282 CLINCHER™, z silnikami o mocy 5 KM, obracały zgrabiarkę w kadzi filtracyjnej oraz mieszadło w kadzi zacieru. – Ze wszystkich urządzeń, jakie mamy, to jest najlepsze. Jest niezawodne. Było ono w stanie poradzić sobie ze wszystkim, co na nie wrzuciliśmy, a naprawdę dochodziliśmy do granic. – mówi Isaac odnośnie kadzi filtracyjnej i kadzi zacieru. W zależności od partii, Octopi umieszcza od 2.000 do 4.000 funtów ziarna w kadzi zacieru, a jest bardzo ważne aby sprzęt pracował bezawaryjnie dla zapewnienia terminowości dostaw i jakości warzonego piwa.

Możliwości firmy NORD w branży produkcji napojów są szerokie i wyroby NORD są projektowane specjalnie z myślą o spełnieniu różnorodnych potrzeb systemu wytwarzania napojów takich, jak pompowanie, mieszanie i wstrząsanie, klimatyzacja i wentylacja, przemieszczanie i ustawianie, dozowanie, napełnianie, pakowanie, transportowanie i przechowywanie. Niezawodne, trwałe i efektywne ekonomicznie przekładnie redukcyjne firmy NORD, silniki oraz napędy wektorowe AC są dostępne w szerokim zakresie przełożeń i z łożyskami przeznaczonymi do pracy przy dużych obciążeniach.

KLIENT

Orientacja na Klienta

Octopi Brewing, wiodący browar kontraktowy na Środkowym Zachodzie USA, ostatnio otworzył zupełnie nową warzelnię piwa o powierzchni 18.000 stóp kwadratowych tuż obok Madison w stanie Wisconsin. Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom i doświadczonym pracownikom, Octopi Brewing nie tylko realizuje procesy związane z warzeniem piwa, ale również zapewnia pełny zakres doradztwa i opracowywanie strategii mające na celu odniesienie sukcesu w świecie warzenia piw specjalnych.
– Rzeczywiście jesteśmy punktem kompleksowej obsługi. Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące wprowadzania na rynek, opracowania, dystrybucji, rozliczania, warzenia i działań komercyjnych. Sukces naszego klienta to nasz sukces. – mówi Isaac.

PROJEKT

Orientacja na projekt

Przekładnia stożkowa skośna NORD SK9072.1 z silnikiem o mocy 5 KM obraca zgrabiarkę w kadzi filtracyjnej, podczas gdy reduktor o osi równoległej SK4282 CLINCHER™ z silnikiem o mocy 5 KM obraca mieszadło w kadzi zacieru.

  • Otwór wydrążony
  • Montaż kołnierzowy
  • Energowydajne silniki

ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie napędowe

Możliwości w zakresie spłukiwania
System przemiany uszczelnionej powierzchni NSDtupH firmy NORD zapewnia efektywną ekonomicznie i ograniczającą ciężar alternatywę dla reduktorów ze stali nierdzewnej. Poprzez rewolucyjny proces, aluminiowa obudowa reduktora oraz jego elementy są katalizowane elektrycznie, co powoduje przemianę molekularną powierzchni. System NSDtupH jest wyjątkowo wytrzymały chemicznie i odporny na korozję i ścieranie. Powierzchnia po przemianie staje się bardzo odporna na zarysowania, ponieważ w wyniku procesu jest 6-7 razy twardsza od oryginalnego stopu aluminium.

Elektroniczne sterowanie napędów
Dostępność zdecentralizowanego lub scentralizowanego sterowania VFD stanowi kolejną zaletę rozwiązania NORD. SK200E, SK180E oraz nową serię napędów wektorowych AC SK135E zaprojektowano do stosowania w topologii sterowania rozproszonego. Każda seria posiada swoje unikalne korzyści i zalety. Gdy napęd jest zamontowany na silniku, zastępuje on skrzynkę zaciskową silnika w celu utworzenia połączonego, całkowicie zintegrowanego silnika/napędu. Eliminując konieczność stosowania kosztownych centralnych szafek sterowniczych i drogiego oprzewodowania, sterowanie rozproszone VFD zapewnia stałe oszczędności związane z kosztami, skraca czas montażu i utrzymuje związane koszty robocizny na minimalnym poziomie. Modyfikacje i ulepszenia systemu są bardzo niedrogie.

Łożyska do pracy przy dużych obciążeniach do mieszania i ochrony przed wyciekami
Oferowane jest również kilka odmian łożysk NORD przeznaczonych do pracy przy dużych obciążeniach, zapewniających niezawodne i bezawaryjne mieszanie. Każda konstrukcja oferuje dodatkowe opcje i zalety wraz ze zwiększonym stopniem zabezpieczenia przed wyciekiem.

Silniki o gładkich powierzchniach
Firma NORD poszerzyła swój portfel silników dodając urządzenia o gładkiej powierzchni w celu zapewnienia efektywnego ekonomicznie, lekkiego i łatwego do czyszczenia rozwiązania, które byłoby idealne dla przemysłu produkcji napojów i zastosowań, w których kwestie sanitarne i czystość mają zasadnicze znaczenie.

Ponieważ każdy wyrób firmy NORD jest przystosowany specjalnie do zastosowań określonych przez klienta, oferujemy najlepsze rozwiązanie dla konkretnych wymagań. Elementy urządzeń NORD są czyste, bezpieczne, niezawodne i wydajne, zaprojektowane do ciągłej pracy w długim okresie i wymagają jedynie minimalnego zakresu obsługi.

Case_study_download_teaser