Novinky –

NORD DRIVESYSTEMS na veľtrhu v Hannoveri 2018- Prepojené pohony pre výrobu budúcnosti

Od 23. do 27. apríla 2018 spoločnosť NORD DRIVESYSTEMS predstaví svoje inovatívne riešenia pohonov pre digitálne továrne budúcnosti na Hannoverskom veľtrhu 2018. Medzi ne patria decentralizované pohony NORDAC LINK, inteligentné pohony s Cloud Links pre prediktívnu údržbu a efektívny pohon LogiDrive pre intralogistiku, ktorý ponúka zníženie počtu verzií. Modul rozhrania PROFIsafe zaručuje ešte vyššiu bezpečnosť vo výrobe.

NORDAC_LINK_hannover_trade_fair

Bargteheide , 2018-03-08

Hannoverský veľtrh je poprednou svetovou priemyselnou výstavou. Pod heslom "Získajte novú technológiu ako prvý" predstaví viac ako 5000 vystavovateľov, vrátane severonemeckého výrobcu pohonov NORD DRIVESYSTEMS, ktorý prezentuje svoje inteligentné riešenia v hale 15 na stánku H31. Spoločnosť bude tiež vystavovať svoje najnovšie technológie pre logistiku na výstave CeMAT v hale 21 na stánku C33.

Komponenty, ktoré budú vystavené, zahŕňajú zariadenie NORDAC LINK pre aplikácie v moderných sieťových intralogistických systémoch. Toto ovládanie pohonu pre flexibilnú inštaláciu blízko k motoru je k dispozícii ako frekvenčný menič (do 7,5 kW) alebo štartovací motor (do 3 kW) a umožňuje rýchle uvedenie do prevádzky, jednoduchú prevádzku a údržbu. Vďaka integrovanému PLC a kompatibilite so všetkými bežnými zbernicovými systémami môže byť voľne konfigurovateľný priemyselný distribútor ľahko integrovaný do všetkých moderných automatizačných systémov.

Sieťové jednotky NORD oznamujú svoje stavové údaje prostredníctvom riadiaceho systému alebo priamo do zabezpečenej komunikácie Cloud. Okrem iného to umožňuje prediktívnu údržbu - od dopravných pohonov po priemyselné prevodovky. Zaznamenávanie údajov o výkonnosti tiež umožňuje optimálne dimenzovanie systému, ako aj priebežné sledovanie stavu pohonov. Vďaka tomu NORD dodáva inteligentnú technológiu pohonu pre digitalizovanú výrobu v priemyselnom odvetví 4.0. S príkladom priemyselnej prevodovky spoločnosť preukazuje možné riešenia prediktívnej údržby najmä pre túto skupinu výrobkov.

Okrem inteligentného vytvárania sietí v technológii pohonov a najmä v intralogistike sa často vyžadujú aj osobitné ekonomické riešenia, ktoré napríklad môžu dosiahnuť úspory prostredníctvom obmedzeného počtu verzií. Svojimi systémami LogiDrive poskytuje spoločnosť NORD účinnú technológiu Plug & Play, ktorá je priaznivá pre údržbu. Skladá sa zo štandardných verzií s prevodovkami s motormi IE4 s menovitým výkonom do 5,5 kW a dvojstupňovou kužeľovou prevodovkou a frekvenčným meničom, ktorý kombinuje optimalizáciu procesov a nákladov.

Ďalším dôležitým prvkom modernej výroby je funkčná bezpečnosť strojov a zariadení. Pomocou modulu rozhrania SK TU4-PNS PROFIsafe poskytuje NORD ešte väčšiu bezpečnosť. Voliteľný modul spĺňa najprísnejšie bezpečnostné požiadavky, umožňuje flexibilnú integráciu rôznych bezpečnostných komponentov a zabezpečuje bezpečnú komunikáciu v prostredí PROFINET.

Inteligentné riešenia pohonov nájdete na NORD DRIVESYSTEMS na adrese

Hannover Fair 2018 v hale 15 na stánku H31

a na CeMAT v hale 21 na stánku C33.