Ochrana proti výbuchu plynov

Informácie o produkte

Product images

Podrobnosti

Výkon:
0.16 – 30 hp

Nevýbušné motory NORD sú vo výrobnom programe firmy už desaťročia, sú dodávané podľa štandardov ATEX kategórie 2G alebo 3G pre zóny 1 a 2. Ponúkané sú riešenia na základe ochrany voči vznieteniu "zvýšená bezpečnosť" (e), "tlakový uzáver" (d/de) a "neiskriace prevedenie" (n). Princípom ochrany "tlakový uzáver" je konštrukcia motora, ktorá pri výbuchu zmesi vo vnútri záveru nerozšíri výbuch do okolitej atmosféry.

Všetky motory NORD s ochranou proti výbušným plynom sú certifikované podľa ATEX a HazLoc a sú dodávané s týmito voliteľnými doplnkami :

  • Brzda (BRE+), prídavné chladenie (F)
  • Ochrana motora: Termistor (TF), termokontakt (TW), vyhrievanie vinutia (SH)
  • povrchová úprava nsd tupH

NORD má dlhoročné skúsenosti s ochranou proti výbuchu v prostredí s prachmi i plynmi a vyrába pohony spĺňajúce požiadavky európskej smernice 94/9/EC z roku 2003. Certifikáciu vykonáva inštitúcia Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB) a DEKRA EXAM GmbH.

Na želanie možno dodať aj pohony, ktoré kombinujú ochranu voči výbušným prachom a plynom (kategórie 2 a 3). Avšak tieto pohony nemožno využívať v prostredí, kde sa vyskytujú oba vplyvy súčasne.

NORD dodáva motory z vlastného vývoja pre všetky dôležité trhy po celom svete. Táto nezávislosť ponúka zákazníkom rozhodujúcu výhodu krátkych dodacích lehôt a spoľahlivosti.

rýchly prístup