Haberler –

Endüstri 4.0 ile: NORD SPS IPC Drives 2017'de

NORD DRIVESYSTEMS, 27-30 Kasım 2017 tarihlerinde elektrik otomasyonu SPS IPC Drives için Avrupa'nın lider ticaret fuarında Endüstri 4.0 için ürün inovasyonları ve akıllı tahrik çözümleri sunacak.

Industrie 4.0 sps ipc drives

Bargteheide , 2017-10-26

Şu an, dijitalleştirme ve Endüstri 4.0 endüstride, üretimde ve lojistikte oldukça önemli olan anahtar kelimelerdir. NORD DRIVESYSTEMS, Nuremberg'deki SPS IPC Drives 2017'de kendi özel olarak oluşturulmuş uygulama test etme alanında NORD tahrik çözümlerinin geleceğin fabrikası için neler yapabileceğini gösterecek. Ağ tabanlı tahrik üniteleri durum verilerini kontrol sistemi aracılığıyla veya doğrudan Bulut'a iletir. Bulut'ta depolanan veriler değerlendirme ve analiz için dünya çapında mevcut durumdadır. Entegre PLC fonksiyonelliğine sahip frekans invertörleri burada çok önemli bir rol oynar. Entegre PLC sensörlerden ve aktüatörlerden veri işler ve gerekli ise bir ardışık kontrol başlatır ve kontrol merkezi ile ağ tabanlı bileşenlere yüksek kaliteli tahrik ve uygulama verileri iletir. Böylece, NORD tahriklerinin tüm sistemi izlenebilir. Toplanan veri örneğin bakım koşulunu (Öngörücü Bakım) ve tahrik kapasitesini belirlemek için kullanılabilir. Bu, gerektiği şekilde gerçekleştirilebilen planlanmış bakım işini mümkün kılar, mevcut üretim iş yükünü göz önünde tutar. Avantajlar: daha hızlı servis, daha az aksama süreleri ve bakım maliyetleri ve ayrıca tahrik için daha uzun hizmet ömrü.

"Smart Factory" olarak adlandırılan (Akıllı Fabrika) için, NORD SPS IPC Drives'da NORDAC LINK ve LogiDrive gibi ürün inovasyonları da sunacak. Saha dağıtım sistemi NORDAC LINK esnek şekilde motora yakın takılabilen bir tahrik kontrolüdür. Bir frekans invertörü (7,5 kW'a kadar) ve bir motor yol vericisi olarak (3 kW'a kadar) mevcuttur. Entegre PLC ve tüm ortak veri yolu sistemleri ile uyumluluk sayesinde, NORDAC LINK tüm modern otomasyon sistemlerine kolaylıkla entegre olabilir ve gereksinimler ile uygulama uyarınca serbest şekilde yapılandırılabilirdir. LogiDrive ile, NORD iç lojistik uygulamaları olan enerji tasarrufu, bakım dostu ve maliyet optimize edilmesi için standart hale getirilmiş tahrik üniteleri oluşturdu. LogiDrive tahrik üniteleri, motora yakın şekilde takılacak 5,5 kW'a kadar nominal güce sahip bir IE4 senkronize motor, 2 kademeli helisel konik bir redüktör ve bir NORDAC LINK saha dağıtım sisteminden oluşur.

NORD SPS IPC Drives 2017'de: Salon 3, stand 218

  • NORDAC LINK saha dağıtım sistemi
  • LogiDrive
  • Endüstri 4.0
  • Öngörücü Bakım
  • PLC fonksiyonelliği

Daha fazlasını öğrenin