Haberler –

NORD invertör fonksiyonlarının basit ölçeklendirilmesi

NORD frekans invertörlerinin yazılım veya donanım kontrol kabiliyeti ile çok daha fazla tahrik fonksiyonu desentral olarak alınabilir. Bunun ekonomik olmasının yanı sırada farklı invertör çeşidi sayısını azaltır ve ayrıca özel programlama bcerisi gerektirmeden doğrudan parametrizasyon sağlar.

Software to configurate freqency inverters - NORD CON Software zur Paramatrisierung von Frequenzumrichtern - NORD CON

Bargteheide , 2018-06-11

Artık, NORD DRIVESYSTEMS imzalı modern tahrik teknolojisi ile, karmaşık hareket dizileri bile kolayca parametrize edilebilir ve programlanabilir. Buna bir örnek olarak invertörün konumlandırma görevlerini yönetmesine imkan veren çok yönlü uygulanabilir işlevli posicon verilebilir. Motora monte edilen kademeli bir encoder ve/veya tahrik sistemine bağlanan mutlak encoder ile posicon standart NORD tahrik sislemlerini yüksek hassasiyetli konumlandırma sistemlerine dönüştürür.

Daha da fazlası, neredeyse her desentral NORD tahrik sistemi, yazılım fonksiyonlarını, süreç kontrollerini programlamak ve çalıştırmak veya izlemek ve programları analiz etmek için seçenekler sunan dahili bir PLC ile donatılmıştır. Karşılık gelen hareket dizileri de devinim modülleri ile tahsis edilebilir. PLC’den ilham alan hareket control modülleri gibi tipik fonksiyonlar uygulama geliştirme esnasında kolaylıkla tahsis edilebilir. Kullanımı basit ve öngörüyle çalıştırılabilen NORD CON konfigürasyon için mevcut olan ücretsiz bir programlama aracıdır.