Haberler –

Modular ATEX Tahrik Birimleri – Gaz ve Toza Karşı Korunum

Ruhsatlı bir ATEX Üreticisi olarak, NORD DRIVESYSTEMS patlamalara karşı korumalı tahrik birimleri teknolojisi babında birçok yıla dayanan deneyime sahiptir. NORD ‘a ait bu Patlamaya Karşı Korunumlu tahrik Birimleri neredeyse endüstrinin her alanında kullanılmakta

Bargteheide , 2018-08-23

"2003 senesinden beri NORD DRIVESYSTEMS 1, 2, 21 veya 22 numaralı Bölgeler için Toz veya Gaz Patlamasına Karşı Korunumlu Motorlar, Çark Birimleri ve Elektronik Tahrik Teknolojileri gibi standart-karmaşık ATEX Tahrik Çözümlerinin tedarikinde bulunmaktadır. Uygulamaya ilişkin özel gereksinimler esas olmak kaydıyla, Tahrik Uzmanı belli bir modüler sistemden versiyon ve ekipmanlar şeklinde ayrı ayrı farklı çözümler temin eder.

IED EX ‘in yanı sıra 2014/34/EU sayılı AB Yönergesi doğrultusunda hassasiyetle konfigüre edilmiş tahrik sistemleri esnekliği hat safhaya çıkartmaktadır. Bir seçenek olarak, motorlar invertörlerin çalıştırılması için tasarlanabilmektedir. Söz konusu ürünlerin IEC ve NEMA Kasnak Motorları ile birlikte monte edilme seçeneği bulunmakta olup motorun çark birimine doğrudan monte edilmesi de mümkündür. Bölge dışında olunmasına bağlı olarak, harici fanlar, geri durdurucular ya da frenler entegre edilebilmektedir. NORD, gerekmesi halinde bileşik Toz/Gaz Patlamasına Karşı Korunumlu Sistemlerin yanı sıra azami +60 °C de olmak üzere, oda sıcaklığında çalışacak sistemlerin tedarikinde bulunmaktadır. Patlamasına Karşı Korunumlu tüm Sistemler, 20 'den fazla lisana çevrilmiş belgeleri eşliğinde tüm dünyaya tedarik edilebilmektedir."