Haberler –

Dinamik ekonomiler için dinamik tahrik sistemleri
Başbakan Merkel ve Başbakan Modi 2015 Hannover Fuarında NORD standını ziyaret ettiler

Seçkin katılımcıların 2015 Hannover Fuarı'ndaki bir turunda Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi, NORD şirketinin 50. kuruluş yıl dönümünün kutlandığı NORD DRIVESYSTEMS standını ziyaret ettiler.

merkel_signed_servo_dynamics_hm2015

Bargteheide, Hannover , 2015-04-14

İki lidere, servo uygulamalara yönelik ekonomik tahrik sistemlerinin özel bir sunumu yapıldı: Altı invertör kontrollü tahrik ekseni ile harekete geçirilen bir Stewart platformu bulunan dinamik bir yarış arabası simülatörü. Gerçek zamanlı yönlendirme komutlarına yanıt verebilen, en son nesil NORD frekans invertörleri asenkronize motorların son derece dinamik ve hassas bir şekilde kontrolünü sağlar. Uygun maliyetli motor-invertör kombinasyonları, yeni Avrupa Ekotasarım standardı EN 50598-2'ye göre en üst verimlilik sınıfı olan IES2 güç tahrik sistemleri (PDS) olarak sınıflandırılmıştır.

Hindistan Başbakanı, NORD DRIVESYSTEMS'i ziyaret etme konusunda oldukça istekliydi. Hafta boyunca NORD Hannover Fuarı standında personeli bulunan, uluslararası grubun Hindistan iştiraki, yarımadanın dinamik ekonomisinin birçok sektörü için başarılı bir teknoloji ortağı olarak Başbakan ile yakın bir dostluk kurdu. Sayın Modi, yakın bir dönemde, tüm fabrika genelinde NORD tahrik elemanlarının kullanıldığı bir çelik fabrikasını resmi olarak açılışını yaptı.