Swiss Can Machinery

NORD DRIVESYSTEMS’den pürüzsüz yüzeyli motorlar ile süt tozu paketleme

İsviçreli Swiss Can Machinery, verimli ve yenilikçi özellikleri ile sadece beş sene içinde, toz ve kuru ürünler için tam otomatik paketleme sistemleri konusunda önde gelen makine üreticilerinden biri olmuştur. Gıda endüstrisinin sıkı hijyen gereksinimlerine uymak için, İsviçre firması NORD DRIVESYSTEMS’ın yıkanabilirlik özelliği ile iyileştirilmiş sürücü teknolojisini kullanmıştır.

Kahve, süt tozu , çerez, şekerlemeler ya da sağlık ürünleri söz konusu olduğunda, “Swiss Can Machinery” , toz ve kuru ürünlerin doldurulması, kutulanması ya da cam kavanozlama ve kapak kapatmada akla ilk gelen firmalardandır. 2013 yılında kurulan bu genç firma uzun süredir pazardaki en önemli oyunculardandır. Dünya çapındaki İsviçreli firma tek makinalardan, dolum tesislerine kadar - terzi usulü paketleme çözümünü en yüksek hijyen standartlarında uygulamaktadır.

Hassas ürünler için yenilikçi teknoloji

Firmanın diğer dayanak noktalarından birisi bebek maması endüstrisidir ve uluslararası müşteri portföyünün temelini süt tozu üreticileri oluşturmaktadır. Swiss Can Machinery’nin genel müdürü ve işletme sahibi Michael Grabher “Süt tozu dolumu zor olan bir üründür” diye açıklıyor. “Dolum için belirlenen tarifler, yağ oranına, kurutma metoduna, tane boyutu ve inceliğine bağlı olarak pek çok özelliğe sahip olabilir. Aynı ürün olsa bile saklama koşulları nedeniyle özellikleri değişebilir”. Swiss Can Machinery’nin makinaları, otomatik olarak sürekli değişen dolum koşullarına adapte olabilir ve süt tozu paketlemesini temizce , eksiksizce ve verimli olarak sağlar.

En son yenilik olan “SCM Line V-matic 127-3 2018”, süt tozu ve bebek maması için bir tam otomatik kutu dolum ve kapatma tesisidir. Özel koruyucu bir gaz teknolojisi kutunun sayesinde kalan oksijen miktarı 0.5% altında kalmaktadır. Bu sayede paketlenen ürünler azami raf ömrüne sahip olurlar.

Pürüzsüz Yüzeyli Senkron Motorlar

Senkron motorlar
  • Performans: 1.0 – 3.0 hp
  • Küresel onay ve kabul
  • Enerji verimlilik sınıfı IE4