BCS GROUP

Avusturalya’nın en hızlı kargo dağıtım tesisi

BCS Group NORD’un yeni helisel konik serisi motorlu redüktörleri ile akuple motor üstü invertlerini Avusturalya’nın en hızlı kargo dağıtım tesisi için tercih etti.

bcs_m25

BCS Group

Proje

Proje Hakkında

bcs_project_challenge

Avusturalya’nın en büyük nakliyesinin, en son teknolojiye sahip malzeme taşıma sisteminin temini için seçilen BCS Group yaklaşık 1000 adet motorlu redüktör ve invertere ihtiyaç duymaktaydı. BCS projesinde, NORD DRIVESYSTEMS’ın hem BCS’e hem de müşterilerine verimliliği sayısızca yenilikle sunan ürünleri nedeniyle tercih etmiştir.

Tarihçe: 2014 yılında, Toll IPEC, Melbourne’de yeni bir nakliye dağıtım tesisi kurarak paket taşıma kapasitesini arttırmaya karar vardi. Yeni “Mega Merkez” firmanın genişleyen ulusal dağıtım ağının anahtar işletmesi olacaktı. Melbourne’ün Tullamarine bölgesi yeni işletmenin yeri olarak seçildi, bu alan Avusturalya’daki benzerleri arasında en büyüğüydü. Merkez, Toll’e etkileyici katkılar sağlamayı vadediyordu, saatte 35,000 paket dağıtım kapasitesi bu katkılardan biriydi.

BCS Group: Toll, BCS Group’u yeni Melbourne tesisinin malzeme taşıma sisteminin tedariği için tercih etti. BCS’in otomasyon kontrol çözümlerinde, depoya giriş, bilgi toplama, yüksek hızlı dağıtım, esnek yükleme/boşaltma çözümleri, sistem izleme ve haberleşme gibi prosesleri bir araya getirmektedir.

NORD Drivesystems: Bu büyüklükte bir tesiste, tesisin içinde paketlerin taşınabilmesi için uzun bir konveyör sistemi gerekir. Bu gibi bir sistemde önemli miktarda motora ve invertere ihtiyaç vardır.

BCS uygulama için NORD’un yeni helisel konik serisi motorlu redüktörlere akuple edilmiş olan motor üstü frekans inverterlerini seçmiştir. BCS’DE Grup Mühendislik Müdürü olarak görev yapan Frank Kassai: “Konveyörler, tüm paketlerin dağıtıcıya iletilmesinde ve dağıtıcıdan sonra ana dağıtım hattında da kullanılmaktadır.” diye açıklıyor. “Bizler binin üzerinde motor ve sürücüler aramaktaydık, hepsi de farklı boyutlardaydı. Bunlar 0,37 Kw’dan 5,5 kW’a kadar değişmekteydi.”

Çözüm

Neden NORD’u Seçtiler?

bcs_application_solution

NORD’un avantajı, iki kademeli helisel konik redüktöründe ve yüksek verimli olmasında. Ayrıca, en temel üründe bile tak-çalıştır bağlantılı olması ve sürücünün motor üzerinde bulunması ile bakım ve montajı kolay yapılabilmektedir.” diye açıklıyor Frank Kassai. “NORD ürünleri ile, bir arıza varsa, yeni bir motor tekrar programlayabilirsiniz. Bu sayede operatör, elektrik teknisyeninin yeni motorlu sürücünün kablolarını bağlamasına ihtiyaç duymadan, motorlu sürücü birkaç dakika içinde değiştirebilir. Redüktörler de konfigüre edilebilir, yani farklı uygulamalar için farklı mil çaplarına sahip olabilirler.”
Frank Kassai’ye göre “Toll Melbourne’ün sahası türünün en büyük kargo projesi olup BCS Avusturalya tarafından yapılmış olup montaj ve devreye alma işlemler mükemmeldi. NORD bizim sürücüleri sahaya gelmeden önce programlamıştı, bu sayede devreye alma sürecimiz oldukça kısaldı. BCS’in ana kaygılarından biri, BCS’in daha önce alışmış olduğu seviyede desteği, NORD’un sağlayıp sağlayamayacağı idi. NORD’un desteğinden çok memnunuz. Hiçbir problem olmadı.” Toll’un Melbourne tesisi 2015’in sonunda devreye girdi.

Diğer projeler: Toll Melbourne tesisi, BCS’in NORD sürücüleri kullandığı tek proje değildir. Avusturalya’da bagaj taşıma sahası ile birlikte, kargo piyasasında pek çok projede de vardır. NORD’un motor üstü frekans inverterli motorlu redüktörleri pek çok uygulamada ya da sektörde de kullanılabilmektedir. Kassai “BCS’in NORD’un havaalanı ve depo dağıtım uygulamaları gibi projelerde kullanılmasında hiçbir sakınca bulunmuyor” diyor.

Redüktör Ünitesi: NORD’un redüktör üniteleri yüksek kalite bileşenlerden oluşup, Almanya’da firmanın kendi tesislerinde üretilmektedir. Üstün güç yoğunluğu ve ekstra güçlü rulmanları ile, bu üniteler sorunsuz ve sessiz çalışmayı, uzun bir servis ömrünü garanti eder.

Motor: NORD’un yüksek verimli motorları, tüm küresel standartları sağladığı için bütün dünyada kullanım için uygundur. Firma, içeride ya da dışarıda, sıcak, soğuk, tehlikeli ortamlar ve hijyen gereklilikleri gibi farklı ortam şartları için sürücü çözümleri sunar.

Elektronik Sürücüler: NORD’un motor yolvericileri ve frekans inverterleri, firmanın kendi elektronik tesislerinde geliştirilip imal edilmekte olup, çok kompakt, devreye alması kolay ve sürekli kullanılabilir özelliklere sahiptir. Tiplerin çeşit aralığı ve opsiyonlar sayesinde uyarlanabilir özelliklerle ihtiyaçlara tam olarak adapte edilebilir.

Müşteri

Müşteri Hakkında

bcs_customer

Bizim uzmanlığımız lojistik donanımlardan, otomasyon kontrolleri ve seçkin yazılım ürünleri ile dünyada hava alanları, hava yolları, kara taşımacılığı ve endüstriyel müşteriler için uçtan uca çözümleri sunmaya dayanır. Bizim işimiz, havaalanı sitemleri, bakım onarım ve en yeni iş bölümümüz Servis ve Çözümler (SAS) olarak üç kırılıma ayrılır.

Proje Hakkında
Yeni Toll IPEC nakliye dağıtım tesisi şirketin büyüyen ulusal dağıtım merkezinde kilit noktalardadır. Toll, BCS Group’u malzeme taşıma sistemi için tercih etmiştir. BCS de NORD DRIVESYSTEMS Avustralya’yı 1,000’den fazla motorlu redüktörün tedarikçisi olarak tercih etmiştir.

  • Kısa devreye alma işlemi için önceden programlanmış frekans inverterleri
  • Bakım ve kolay devreye alma için tak-çalıştır bağlantılar.
  • 0,37 kW ile 5,5kW arası değişen 1,000’den fazla motor ve sürücü

Case_study_download_teaser