Kesin hareket kontrolüne sahip düzgün sonuçlar için

tahrik çözümü

Kesin konumlama kapasitelerine sahip olan motorlu redüktörler ve frekans invertörleri "New York by Genhry" gökdeleni için tasarlanmış gondolu kaldırmak ve döndürmek için kullanılmaktadır. Bakım ve temizlik personelinin komplike ön cephenin her köşesine ve kıyısına ulaşabilmesini sağlar.

GIND_Skyscraper

Gondolas in Design

Müşteri

Müşteri Odağı

GIND_Customer2

Gondolas in Design, S.L., bina ön cepheleri için özelleştirilmiş bakım ve temizleme sistemleri geliştirir ve üretir. GinD donanımı ile biraraya gelen en yüksek kalite ve güvenlik standartları, Kuzey Amerika, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya'da birçok ülkede kullanılmaktadır. Madrid tabanlı şirket, sıradışı mimari özelliklere sahip binalar tarafından ortaya atılan kendine özgü zorluklara göğüs germek için oluşturulmuş çeşitli özellikle yenilikçi gondol tasarımları ile bilinmektedir.

Proje Odağı
NORD tahrik teknolojisi New York'taki Gehry gökdeleninin ön cephesini temizlemede kullanılan gondol sisteminin kaldırma, döndürme ve tam konumlamasını yönetir. Dahası, tahrik çözümü motorlu redüktörler için büyük rakip ürünlere kıyasla %24 daha yüksek radyal gerilim toleransı ve diğer çoğu üreticilerin invertörlerine kıyasla frekans invertörleri için %25 daha yüksek tipik aşırı yük kapasitesi sağlar.

Proje

Proje Zorluğu

GinD_project_challenge

2011'den beri, Brooklyn Köprüsü'ne çokta uzak olmayan 265 m uzunluğundaki bir gökdelen Manhattan adasında yükselmektedir. Artık ünlü mimarına ilişkin olarak "New York by Gehry" olarak pazarlanan bu yüksek bina şu an dünyadaki en uzun yerleşim yerine özgü kulelerden biridir. Yapının ön cephesi sürekli değişen ışık yansımalarından ötürü mükemmel bir görüntü sağlayan paslanmaz çelikten düzensiz dalgalarla kaplıdır. Ancak, aynı zamanda bu dış yüzey aslında dalgalı yüzey boyunca her noktaya erişebilen uygun bir temizleme ve bakım gondolu geliştirmek için büyük zorluk teşkil etmiştir.

Abartılı ön cephe için özel gondol. Góndolas in Design, S.L., uygun özelleştirilmiş bir çözüm geliştirmek için NORD DRIVESYSTEMS ile çalışmıştır. Bunun eşsiz özel bir sistem olduğunu farz edersek, yanılmaz işletimini çok uzun yıllar boyunca sağlamak çok daha önemli hale gelmiştir. Geniş çaplı yüzey bölgesinden ötürü, temizleme gondolu sert hava koşulu hariç hemen hemen her zaman kullanılır.

Kibar, kesin, güvenilir. Güçlü dişli motorlar ve frekans invertörleri tahrik çözümü için gerekliydi: gondol kaldırılmış, alçaltılmış, ve döndürülmüş olmalı, teleskopik kolun ağırlığı yeterince dengelenmeli, ve tüm hareketlerin kesin kontrolü her zaman sağlanmalıdır. Gondol kurulumunun genel güvenilirliği için bir bütün olarak çok önemli oldukları için, mükemmel ürün ve hizmet kalitesi ve de tahrikler için dünya çapında teknik desteğin mevcudiyeti eş değer derecede önemliydi.

Çözüm

Uygulama Çözümü

GIND_Gondola_safe_at_any_story

Gökdelen için gondol çözümü teleskopik bir kol, ön cephe boyunca özel bir kılavuz sistemi, ve binanın içe doğru kıvrılan yüzeylerine erişim için çoklu teleskopik bir oluktan oluşur. NORD tahrik teknolojisi oluğu kaldırır ve döndürür, ağırlığını denkleştirir ve teleskopik birimi tahrikler.

Kibarca kaldırıp indirme. Kaldırma için NORD, gondolun kablo kamarasını döndüren fren motorlu bir sarmal konik dişli kutusu tedarik etmiştir. Bir SK 500E frekans invertörü gondolun kibarca başlatılmasını ve durdurulmasını sağlar. Ayrıca teleskop kol kullanımdayken binanın ön cephesine göre düzgün konumda kaldığının garantisini verir.

Dengeyi koruma. Bir denkleştirme mekanizması sistem için öncelikli olarak önemlidir- o olmadan, tüm kurulum daha güçlü, daha ağır ve daha pahalı bir şekilde inşa edilmek zorunda kalırdı. Denge ağırlığı sarmal konik bir motorlu redüktör tarafından teleskopik kol ne zaman uzatılırsa ve geri çekilirse çekilsin öne ve geri hareket ettirilir. Başka bir SK 500E frekans invertörü mukabil ağırlığın kütlesini hareket ettirmek için hızlandırma ve yavaşlatma rampalarını çalıştırır.

Tüm köşelere erişim. Son olarak, iki sarmal hizalı motorlu redüktörler tüm makineyi döndürmek için bir büyük konik dişlisi ile bağlanır, böylelikle gondol binanın tüm köşelerinde ve yüzey alanlarında kullanılabilir. Kurulumun bu bölümünde, başka bir SK 500E frekans invertörü gondolun yumuşak başlatma ve durdurma hareketlerini desteklemek için servis sunar ve çeşitli dönüş hızları sağlar.

Case_study_download_teaser