Шестерні замість ременів
Гравійно-сортувальний завод
знижує виробничі витрати і
витрати на технічне обслуговування
за рахунок установки мотор-редукторів

На багатьох щебеневих кар'єрах каменедробильні установки та аналогічне обладнання, а також транспортери приводяться в рух приводами з клино-ремінною передачею. Протягом тривалого часу ця технологія застосовувалася на гравійно-сортувальному заводі NorStone AS в місті Тау, розташованому на південному заході Норвегії. Проте нещодавно NorStone, дочірня компанія German HaidelbergCement AG, вирішила перейти на надійні мотор-редуктори. Цей перехід передбачав зниження інвестиційних витрат і підвищення експлуатаційної надійності разом з підвищенням виробничої безпеки. Крім того, оператори планували зниження споживання електроенергії за рахунок більш ефективної роботи приводних систем.

Getriebemotor als Antrieb für Förderbänder

Norstone

Компанія NorStone є найбільшим виробником гравію в Норвегії. Компанія поставляє наповнювач для бетону та асфальту, кам'яну бруківку для прибережних територій та іншу спеціальну продукцію. Щороку компанія NorStone виробляє понад 6,6 млн. Т гравію різного сорту та якості. Попит великий; і навіть при поточній щорічної продуктивності 2300000 т продукції, підприємство в Тау ледь справляється з усіма замовленнями. Тому дуже важливо забезпечити високу експлуатаційну готовність заводу і максимально зменшити кількість незапланованих простоїв.

Відомі переваги плюс підвищена надійність з мотор-редукторами.

Мотор-редуктори не є чимось новим в оснащенні щебеневих кар'єрів. У 80-х роках їх повсюдно застосовували в якості приводу. Але в наступні роки багато заводів перейшли на ремінні передачі, тому для них можна було легко знайти запасні частини, тоді як виробники і постачальники мотор-редукторів не могли забезпечити такий же оперативний запас запасних частин. З цієї причини конвеєри на щебеневому заводі в Тау також донедавна працювали на ремінних передачах. Практичним перевагою цього рішення було те, що більшість ременів можна було легко придбати і встановити. Проте їх експлуатаційна надійність не відповідала пропонованим вимогам, а простої мали негативні наслідки і побічні ефекти. Завдяки поліпшенню ситуації з постачанням запасних частин, попереднє рішення, технічно більш вигідне, знову зацікавило керівників підприємства. "Ми виявили, що обслуговування і запасні частини для мотор-редукторів сьогодні надаються нам швидко. Ми самі створили запас деталей для термінових ремонтів, але в іншому ми повністю довіряємо компанії NORD DRIVESYSTEMS як постачальнику", заявив Івар Уллестад, менеджер з технічного обслуговування підприємства Тау , коментуючи перехід на нове обладнання. "Тепер ми може скористатися всіма перевагами мотор-редукторів. Зокрема, відсутність ремінних передач підвищує надійність, що означає зменшення простоїв і, таким чином, зменшення втрат робочого часу. Ще один важливий момент - скорочення часу на технічного обслуговування. Крім зниження витрат на техобслуговування , це підвищує безпеку на підприємстві ", додав пан Уллестад.

Значно менший знос, ніж у ремінних передач

У таких випадках необхідно брати до уваги робочі умови. "Ви повинні розуміти, що ми працюємо на вулиці протягом усього року. Більшість приводів стрічкових конвеєрів встановлені на вулиці і не захищені від зовнішніх умов. У зв'язку з суворими кліматичними умовами на заході Норвегії (вітер, дощ і сльота), а також великий запиленістю та іншими несприятливими умовами на робочому майданчику, ми намагаємося мінімізувати час ремонтів і техобслуговування для нашого обслуговуючого персоналу. " Завод Тау працює позмінно, сім днів на тиждень, 24 години на добу. Загальноприйнятий технологічний регламент передбачає 16 годин технічного обслуговування при експлуатації приводів протягом 168 годин на тиждень. Реально завод зупиняють тільки в зимовий час на два-три тижні в цілях проведення щорічної інспекції та технічного обслуговування. Нові мотор-редуктори дозволили збільшити надійність приблизно на 4,5% в останні три роки. "Ми дуже раді такій тенденції. Завдяки тому, що ми відмовилися від використання приводів з клино-ремінними передачами і перейшли на мотор-редуктори NORD DRIVESYSTEMS, ми, по-перше, виключили знос стрічок, який був дуже важливим фактором. По-друге, тепер вода і пил не потрапляють в механізм приводу. Переваги компактних надійних мотор-редукторів очевидні. Рішення на користь переходу було перевірено на практиці і довело правильність вибору ", підсумовує Пер Ту, директор з виробництва Компанії NorStone. Переоснащення не тільки підвищило надійність і оптимізувало фінансові витрати і час на техобслуговування і ремонти, а й знизило інвестиційні витрати на придбання нових редукторів в порівнянні з обслуговуванням старою технологією, яка включала заміну повністю всього вузла приводного пристрою, що працює від вала, барабани стрічкового конвеєра, стрічки , корпус, зовнішній шар стрічкового конвеєра, і двигун. Враховуючи, те що вже мало місце кілька замін приводного механізму, перехід з приводів працюючих від вала або ременя був логічним рішенням для пана Уллестада. На сьогоднішній момент він працює над стандартизацією комплектуючих приводу. "Коли ми використовували клино-ремінні передачі в якості приводів стрічкових конвеєрів, ми були змушені тримати на складі велику кількість двигунів, валів, барабанів. Тепер за допомогою оптимізації і системи резервування ми створили оптимізований запас деталей для поточних ремонтів", говорить менеджер з техобслуговування та ремонтам.

Getriebemotor als alternative zu Zapfwellen- und Riemenantrieben im Steinbruch
Висновок

Нові редукторні двигуни прямої приведення в дію мають цілий ряд переваг в порівнянні з приводами, що працюють від валів і стрічок, які раніше застосовувалися на гравійно-сортувальному заводі Norstone: а саме, значно менший знос, низькі фінансові та трудові витрати на техобслуговування і ремонти, меншу час експлуатаційного простою і більш низькі інвестиційні витрати. Декілька десятиліть тому для NorStone, як і для інших підприємств, необхідність в наявності величезної кількості запчастин і великий обсяг обслуговування переважували переваги приводів високого класу. Однак, в даний час перехід на нові редукторні двигуни NORD DRIVESYSTEMS виключив всі згадані недоліки.