Torresol Energy

Довговічні мотор-редуктори стежать за сонцем

5300 незламних приводів NORD на сонячній тепловій електростанції Gemasolar на півдні Іспанії стежать за тим, щоб на вежу, яка стоїть в центрі величезного лісу дзеркал, постійно відкидалося якомога більше сонячного світла.

5300 незламних приводів NORD на сонячній тепловій електростанції Gemasolar на півдні Іспанії стежать за тим, щоб на вежу, яка стоїть в центрі величезного лісу дзеркал, постійно відкидалося якомога більше сонячного світла.

torresol_case_study_tower

Torresol Energy

Замовник

Про замовника

torresol_case_study_product

Компанія Torresol Energy Investments, S.A., була заснована в 2008 році як спільне підприємство крупного іспанського виробника промислового устаткування SENER Ingeniería y Sistemas і державної енергетичної компанії Masdar з Абу-Дабі. Підприємство спеціалізується виключно на будівництві, експлуатації та технічному обслуговуванні установок концентрування сонячної енергії (Concentrated Solar Power), а також на подальшому розвитку цієї сонячної теплової технології. Компанія Torresol працює на Середземному морі, Близькому Сході та в США.

ПРО ПРОЕКТ
Сонячна електростанція баштового типу Gemasolar з номінальною потужністю 19 МВт розрахована на виробництво 110 ГВтч електроенергії на рік - достатньо, щоб забезпечити енергією 30000 будинків і скоротити викиди CO2 приблизно на 40 000 тонн щорічно. NORD DRIVESYSTEMS оснастила кожен геліостат двома потужними мотор-редукторами, які забезпечують постійну оптимальну спрямованість дзеркал у бік сонця. На величезному полі розташовано 2650 дзеркал і 5300 мотор-редукторів NORDBLOC.1 компанії NORD.

Проект

Вимоги по проекту

torresol_case_study_plant

Електростанція Gemasolar на півдні Іспанії є однією з перших у своєму роді. Установка на площі 185 гектар збирає навколо вежі цілий ліс дзеркальних елементів, які відображають сонячні промені на абсорбер, встановлений на вершині вежі. Там колосальна теплова енергія - «Concentrated Solar Power» (CSP) - переноситься на циркулирующую у вежі рідину. Потім нагріта середу проходить через теплообмінник і за допомогою підключеної турбіни використовується для виробництва електроенергії. Альтернативно частина нагрітої середовища може зберігатися в ємностях і використовуватися після заходу сонця.
Да буде світло. Плоскі дзеркала встановлені з можливістю повороту і нахилу, таким чином вони можуть захоплювати максимальну кількість сонячного світла і перенаправляти його на задану поверхню вежі до тих пір, поки сонце буде залишатися в їх зоні видимості. Для оптимізації ККД кожен геліостат необхідно безперервно рухати і протягом дня постійно оптимально позиціонувати щодо падіння світла.
Інертні колоси. Враховуючи розмір, значну вагу і громіздку конструкцію дзеркальних блоків, для відстеження сонця потрібні надпотужні, дуже стійкі приводні рішення, здатні витримувати велике навантаження. Природні умови в даному випадку застосування супроводжуються екстремально високими температурами навколишнього середовища. Отже, використовувана техніка повинна бути оснащена таким чином, щоб могла витримувати подібні умови. Крім того, кожен геліостат має плоску поверхню площею близько 120 м² і являє собою велику контактну поверхню для сильних вітрів і штормів, з якими доведеться неминуче вважатися час від часу.

empty_tab_name

torresol_case_study_sunset