Haberler –

Akıllı tahrik teknolojisi - Takım çalışması: Usta/yamak iletişimi

PLC ve frekans invertörleri içindeki konum denetimi sebebiyle bazı sistemler NORD DRIVESYSTEMS tarafından usta/yaöak modunda senkronize edilebilir. Bu durumda seknronize hareket ve uçan testere uygulaması desentral olarak uygulanabilir.

intelligent drive technology

Bargteheide , 2019-02-14

"Uçan testere, bir işlem biriminin hareket eden bir nesneye göre rakor ve paralel hareketini sağlar. Malzeme usta eksen üzerinde sürekli taşındıkça, yamak eksen de usta ile senkronize edilir. Senkronize hareket elde edilir edilmez işlem gerçekleştirilir. Yamak eksen daha sonra giriş konumuna döner ve işlem tekrarlanır. Uygulama örneklerinde odun kesme ve sıvı aktarma da bulunmaktadır.

NORDAC LINK ve NORDAC FLEX frekans invertörleri içindeki dahili PLC ve POSICON konum kontrolü nedeniyle, birçok NORD tahrik ünitesi Usta/Yamak modunda senkronize edilebilir. Entegre POSICON işlevselliği invertörlerlerin tahrik sisteminin mevcut konumunu saptamalarını sağlar. Sonuç itibarıyla senkronize hareket ve uçan testere gibi fonksiyonlar ve uçan testere kolayca ve eksiksiz bir biçimde yürütülebilir. Bir usta invertör en fazla üç yamak invertörü kontrol edebilir. Daha yüksek seviye kontrolü gerekli olmaz. NORD tahrik üniteleri kendi kendilerine düzenli bir şekilde işlemeyi sağlar.

Daha fazla bilgi için:https://www.youtube.com/watch?v=XBLvgoXMeeU"