Haberler –

Industry 4.0 Aurich'de kurulumu

Lean logistics – verimli süreçler - NORDtahrik çözümleri Industry 4.0 HAIZIR! Tahrik uzmanı da aynı zamanda kendi üretim tesislerindeki akıllı teknolojilere güvenmektedir.

Bargteheide , 2018-06-18

NORD DRIVESYSTEMS Aurich,Aşağı Saksonya’da 5,000 metre karede 160 kW’ya kadar (inverter, motor yol vericileri ve elektronik aksamlar) elektronik tahrik teknolojisi üretmektedir. Şirket en son teknoloji ve akıllı üretim yapılarına dayanmaktadır. Tahriksiz özerk bir taşıma sistemi (FTS) bir yıldır kullanımdadır. FTS gelen mallardan Otomatik Küçük Bileşenler Deposuna(AKL) taşınmasını kontrol etmektedir. Başlangıç ve bitirme pozisyonlarını tanır, nakil kutularını bağımsız şekilde yükler ve gideceği yolu bulur. Engeller otomatik olarak bulunur-FTS başka bir yol bulmak için durur ya da etrafta döner.

Tahriksiz taşıma sistemi (FTS) işlemleri geliştirmek için kapsamlı bir stratejinin parçasıdır. İlkesi: maksimum verimlilik, hız ve esneklik. Diyagramların tasarımının ve yapılandırma denetim planlarının otomatik oluşumunun yanı sıra büyük ölçüde kağıtsız üretim saha distribütörleri olan akıllı NORDAC LINK kullanımı da buna dahildir. Aurich’deki otomatikleştirilmiş ve esnek üretim yapısı nedeniyle, 1’lik küme büyüklüğü bile daha fazla kurulum yapılmadan gerçekleştirilebilir.