Haberler –

Enerji verimliliği ve çeşitlerin azaltılması

NORD DRIVESYSTEMS’ın LogiDrive sistem çözümünün temelini oluşturduğu ayrı olarak özel imal sürücü mantığı ile enerji verimliliği ile seçeneklerin azaltılması arasında optimum noktada uyuşma sağlanmaktadır. Bu ürünler, havaalanları ve kargo merkezleri gibi pek çok ünitenin kullanıldığı intralojistik (iç taşıma) projelerinde kendilerini kanıtlamışlardır.

Bargteheide , 2020-01-13

NORD DRIVESYSTEMS intralojistik (iç taşıma) uygulamaları için LogiDrive kavramına dayalı özel sürücü çözümü ile enerji verimli, servis dostu ve standartlaştırılmış modüler sistem tasarlanmaktadır. LogiDrive sürücüleri 5,5 kW’a kadar güçlü bir IE4 senkron motor, bir 2 kademeli helisel konik redüktör ünitesi ve motorun yakınına monte edilecek bir NORDAC LINK frekans inverterinden oluşur. Sistemin modüler dizaynı sayesinde, sürücü teknolojisinin tüm bileşenleri ayrı olarak servis işlemi görebilir. NORD DRIVESYSTEMS’ın en son IE5+ senkron motor teknolojisi LogiDrive kavramı ile enerji verimliliği ve azaltılmış çeşitler ile daha optimize oluyor.

Optimal enerji ve çeşitlerin azaltılması

Bir sistem, sürücüleri en az enerji sarfiyatı olan çalışma noktasına göre planlamak, en iyi yatırım maliyetine ve enerji verimliliğinden bağımsız olarak motorların göreceli olarak enerji verimli çalışmasını sağlar. Bu sebeple, pek çok sürücü bileşeni kontrol edilmeli ve kullanım süresi boyunca bakımı yapılmalıdır. Ürün çeşitliliğinin azaltılması ile sistemde belirlenen en ekonomik hızlar ve tork limitlerinde, en az sürücü çeşitliliğini hedeflemektedir. Çeşitlilik, belli bir hız ve yük aralığı için sadece bir motorlu redüktör ve frekans inverteri kullanılarak azaltılabilir. Frekans inverteri ile kumanda edilerek bu sürücü ünitesi düşük performans ihtiyaçları ya da diğer hız aralıklarını kapsayacak şekilde kullanılabilir.