Туніс більше не залишиться високо в горах
без води: Robust NORD Редуктори
забезпечують безперебійну роботу
установок очистки відпрацьованих вод

На водопровідних станціях і станціях очистки

відпрацьованих вод насоси часто використовуються

для переробки величезної кількості рідини.

Тому для безперебійної роботи даного

обладнання потрібні високоефективні приводи.

На таких установках приводу працюють при екстремальних навантаженнях, обумовлених кліматичними умовами і тому повинні бути відповідним чином спроектовані. Але крім кліматичних умов на вибір тих чи інших приводів впливають і інші фактори. У даній статті пояснюється, яким чином в таких випадках повинна формуватися загальна вартість покупки і експлуатації, і як економія не там, де потрібно, може привести до додаткових трудових і матеріальних витрат.

Станція переробки відпрацьованої води в Тунісі, встановлена ​​на державному підприємстві ONAS (Національне управління де l'ASSAINISSEMENT), обладнана вісьмома басейнами з мішалками, які приводилися в рух двома великими мотор-редукторами, що забезпечують хорошу циркуляцію води. Відпрацьована вода насичується киснем, що сприяє розкладанню частинок бруду за допомогою бактерій. Дана установка забезпечує технічною водою Туніс і його передмістя, що покриває потребу приблизно 2,5 мільйонів чоловік. Станція включає в себе систему приводів, якій вже близько 30 років, і яка вимагає покрокової заміни. Міцність і надійність є невід'ємною умовою для нових приводних рішень з огляду на те, що пристрої розташовуються на відкритому повітрі і працюють безперервно в умовах значних коливань температури. Взимку температура може опускатися до -5 ° C, а влітку підніматися до 45 ° C. Коливання температури значно впливає на якість мастила в редукторах, і через це потрібно досить трудомістка технічне обслуговування. Метою нашої компанії було впровадити приводні рішення, які не потребують частого і трудовемкого технічного обслуговування, які підходили б для екстремальних кліматичних умов даної території.

Flachgetriebemotor mit synthetischem Langzeitschmierstoff in einer Abwasseraufbereitungsanlage

На очисній установці, розташованої в Тунісі, вміст восьми басейнів перемішується за допомогою надійних в експлуатації приводних пристроїв.

The waster water treatment plant in Tunis

In such applications, drive units are often subject to extreme environmental conditions, and must be designed accordingly. But in addition to climatic conditions, other factors also play a great role in the choice of the drive technology supplier. The following article explains how the total cost of ownership needs to be taken into account in this case, and how savings in the wrong place can result in considerable additional efforts and expenses.

The waster water treatment plant in Tunis, which is operated by public enterprise ONAS (Office National de l'Assainissement), has eight pools in which mixers powered by two large geared motors ensure steady circulation. Thereby, the waste water is oxygenated, enabling the decomposition of dirt particles through bacteria. The plant supplies Tunis and its metropolitan area with process water, covering the needs of approx. 2.5 million people. It features drive technology that is nearly 30 years old and must be replaced step by step. A robust design is a must for new drive solutions, since the units are installed outdoors and operate non-stop while the temperature fluctuates considerably. In winter, the temperature can drop to -5 °C, while up to 45 °C is possible in summer. Up to now this has frequently affected the lubrication of the originally installed gear units, requiring maintenance to a problematic extent. The goal was therefore to implement lower-maintenance drive solutions which are well-suited for extreme environmental conditions.

Як уникнути помилкової економії

Спочатку встановлений приводний обладнання на станції очистки води в Тунісі поставлялося з Південної Європи, яка традиційно має більш тісні зв'язки з Тунісом, ніж німецькі виробники. На сьогоднішній день деталі, тербий заміни на цих приводах, вже зняті з проізвосдства. Це означає, що запасні частини стають все більш і більш дефіцитними, а час виконання замовлення на їх поставку все більше збільшується. Даний факт сприяв прийняттю рішення щодо пошуку нового постачальника, і тут в гру вступила компанія NORD Drivesystems (розташована в місті Баргтехайде недалеко від Гамбурга, Німеччина), що є провідним виробником приводних систем. Комерційне представництво компанії в Тунісі був відкритий в 2003 році, і на момент пошуку постачальника для цього підприємства він вже успішно реалізував кілька невеликих проектів. Привідна техніка NORD, яка є трохи більш дорогої, ніж подібна техніка конкурентів, вимагає значно меншого за часом технічного обслуговування, мінімізуючи тим самим експлуатаційні витрати і оптимізуючи експлуатаційну готовність установки. ONAS вважав за краще скористатися даними перевагами, в 2009 і році компанія NORD поставила два комплекти своїх приводних пристроїв з циліндричними спараллельнимі валами редуктором і електродвигуном Siemens, які при безперервної експлуатації зарекомендували себе з позитивного боку.

Getriebemotor zu stetigen Umwälzung in einem Wasserwerk
Перемога над спекою
Для змащення циліндричних з паралельними валами редукторів компанія NORD використовує високоякісні синтетичні мастильні матеріали з тривалим терміном експлуатації. Вони здатні витримувати екстремальну температуру навколишнього середовища набагато краще, ніж мінеральне масло. У разі використання останнього при високих температурах "масляний туман", в якому повинні знаходитися зубчасті зачеплення, порушується, що призводить до збільшення зносу і виходу з ладу. У кожен редуктор заливається 210 л масла, яке необхідно замінювати після приблизно 20 000 годин роботи. Інші виробники часто пропонують проводити технічне обслуговування через менші періоди часу, що, з огляду на вартість масла 10 - 18 євро за літр, досить затратно. Експлуатаційна безпека редукторів NORD підвищується також за рахунок використання системи охолодження масла. Температурний датчик постійно контролює температуру мастила і активує систему охолодження в міру перевищення встановленого обмежувального значення. Для даної установки ліміт становить 60 ° С, після досягнення якого масло перекачується через зовнішній циркуляційний контур, охолоджується в маслоохладітельной установці і потім закачується назад в редуктор. Якщо температура опускається нижче позначки 40 ° C, система охолодження автоматично відключається.
Приводная технологія в деталях
На даний момент на станції очистки води встановлено два циліндричних з паралельними валами мотор-редуктора NORD SK 12382VZ серії потужністю 132 кВт. Вони працюють в парі з двигунами Siemens, з'єднаних з редуктором за допомогою адаптерів МЕК.
Циліндричні з паралельними валами редуктори NORD представлені в двох-і трехступенчатом базовому виконанні з порожніми або цільними валами. Корпус залишається незмінним при будь-якому способі монтажу редуктора - на фланці або навесном.Такіе редуктори підходять для установки в місця з обмеженими габаритами і можуть комбінуватися з багатьма іншими компонентами модульної системи NORD. Вибухозахищені моделі ATEX, а також моделі із захистом IP55 або IP66 поставляються для пристроїв будь-якого типу за запитом. Всі редуктори виробляються відповідно до концепції UNICASE, розробленої компанією NORD в 1981 році. Дана концепція дозволяє досягти максимальної продуктивності при невеликих розмірах редукторів і забезпечити експлуатаційну безпеку, високу ефективність, високий крутний момент на вихідному валу, високий рівень стійкості до осьових і радіальних навантажень, безшумну роботу обладнання і тривалий термін його служби, при тому що технічне обслуговування установки потрібно виконувати нечасто.