Novinky –

Vysoce účinné a hygienické: IE4 motory s hladkým pláštěm

NORD DRIVESYSTEMS rozšířil svoji řadu vysoce účinných motorů s hladkým pláštěm. Nové synchronní motory s permanentními magnety bez chladících žeber dosahují úrovně účinnosti IE4.

nord_news_IE4_smooth_surface_motors.jpg

Bargteheide , 2017-12-28

Tyto motory nabízí nové možnosti pro potravinářství, nápojářství, farmaceutický průmysl a další hygienicky náročné aplikace. Účinné hladké motory jsou vhodné jak pro suché prostory, tak i pro aplikace vyžadující časté mytí. Protože vytvářejí při provozu velmi malé množství tepla, nepotřebují chladící ventilátory a proto nepřispívají k šíření bakterií. Motory s účinností IE4 (neboli Super Premium) pracují s mnohem vyšší účinností než indukční motory, zvláště v oblasti částečného zatížení. Z toho vyplývají nižší náklady na energii a nižší TCO (celkové náklady vlastnictví). Motory se vyznačují i vyšší výkonovou hustotou a velmi dlouhou životností. Frekvenční měniče mohou být montovány přímo na motory, popřípadě v blízskosti motoru.

K dispozici jsou tři velikosti motorů (80,90,100) s rozsahem výkonů od 0,75 do 2,2 kW. Doplňují stávající řadu hladkých motorů, která pokrývá výkony od 0,37 do 1,1 kW. Motory lze dodat i jako brzdové. Pro kompletní pohon s krytím IP66/IP69K, umožňují hygienické mytí, lze zvolit převodovku ze čtyř vhodných konstrukčních řad. Všechny převodovky pro snadnou omyvatelnost mají skříň z tlakově litého hliníku s hladkým povrchem a jsou navrženy tak, aby čistící kapaliny snadno stékaly pryč z převodovky. Pro vysokou ochranu před korozí lze převodovku dodat s povrchovou úpravou nsd tupH. Tato povrchová úprava je schválená pro použití v potravinářství a nápojářství dle standardu FDA Title 21 CFR 175.300.

STRUČNĚ:

IE4 / Super Premium hladké motory

  • Vysoce účinné synchronní motory s permanentními magnety
  • Velikosti motorů: 80, 90, 100
  • Jmenovitý výkon: 0.75 kW, 1.1 kW, 2.2 kW
  • Snadno omyvatelné
  • Supeň krytí: IP66, doplňkově IP66/IP69K