Novinky –

NORDAC LINK – inteligentní pohon pro logistiku

Na 6. ročníku události Technical Press Days v Hamburku představil pro specializovaná média NORD DRIVESYSTEMS své řešení pohonu "LogiDrive", který se skládá z energeticky účinného pohonu a měniče-distributoru NORDAC LINK.

Technical-Press-Days-nordac-link

Bargteheide , 2018-01-03

Tento pohonný systém je optimalizován pro aplikace používané pro dopravníky a manipulační technologie. Pomocí modulárního systému LogiDrive lze navrhnout vhodné řešení pohonu pro všechny běžné intralogistické úkoly - pouze na základě tří velikostí přístroje.

Nová skupina měničů a softstartů NORDAC LINK je optimální odpovědí na vývoj řídících architektur - od automatizační pyramidy po inteligentní automatizační síť. Díky PLC integrovanému do frekvenčního měniče NORD lze funkčnost pro konkrétní aplikaci efektivně naprogramovat a parametrizovat stejným způsobem jako jiné funkce frekvenčního měniče. Inteligentní pohony jsou tak nedílnou součástí automatizované sítě. Průběžně zaznamenávají údaje o pohonech a aplikacích a vyhodnocují všechna dostupná data ze senzorů a pohonů. Shromážděné údaje jsou poté zpracovány a vyhodnoceny integrovaným PLC (v měniči či softstartu). Inteligentní měnič přenáší všechny relevantní data do řídicí úrovně a dalších komponent v síti. Na tomto základě funguje inteligentní měnič nezávisle na řídicím systému vyšší úrovně, takže je schopen samostatně reagovat. Na dnech technického tisku v roce 2017, které se konaly v hotelu Hafen v Hamburku, byli novináři specializovaní na automatizační techniku informováni, že společnost NORD DRIVESYSTEMS úspěšně dodala pohony řady NORDAC LINK pro různé projekty, např. pro systémy třídění zavazadel, automatizované sklady a distribuční centra.

Více o decentrálním měniči NORDAC LINK