Novinky –

Vysoce účinné pohony pro aplikace v intralogistice

NORD DRIVESYSTEMS nyní nabízí standardizovaná, vysoce účinná řešení pohonů speciálně pro horizontální a šikmé dopravníky. Systémy LogiDrive jsou nenáročné na údržbu a umožňují snížit počet verzí pohonu v intralogistice bez velké námahy.

LogiDrive

Bargteheide , 2018-08-31

Pohonné jednotky LogiDrive používají synchronní motory IE4 s jmenovitými výkony do 5,5 kW. Pohony jsou kombinovány s dvoustupňovými kuželovými převodovkami a jsou proto ideální pro použití v technologii horizontálního dopravníku. Synchronní motor IE4 rozvíjí svůj úsporný potenciál v oblasti částečného zatížení a dílčích rychlostí, které se často nacházejí v aplikacích pro intralogistiku, letištní technologii a potravinářský průmysl. Díky těmto vlastnostem jsou pohonné systémy obzvláště vhodné pro snížení verzí, což vede k dalšímu výraznému snížení celkových nákladů na vlastnictví (Total Cost of Ownership, TCO).

LogiDrive systémy pro intralogistiku jsou řízeny decentrálními frekvenčními měniči , které jsou instalovány v blízkosti motoru a jsou proto snadno dostupné. Měniče jsou vybaveny uzamykatelným servisním vypínačem pro odpojení pohonné jednotky od centrálního řízení a přepínačem směru pro místní ovládání, aby bylo možné provádět údržbu. Ve všech pohonech je možné integrovat všechna běžná komunikační rozhraní a průmyslová rozhraní Ethernet. Jednotka může být vybavena i silovým odpínačem.

Pohonné jednotky LogiDrive firmy NORD jsou vybaveny bezpečnostními funkcemi STO a SS1 podle DIN EN 61800-5-2 a DIN EN 60204-1 a mají vysokou přetížitelnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o stavebnicový modulární systém, mohou být všechny komponenty pohonné techniky individuálně servisovány, což snižuje náklady na servis a údržbu v intralogistice. Technologie pohonu LogiDrive je zvláště vhodná pro horizontální dopravníky, šikmé dopravníky a vertikální dopravníky.