Novinky –

Výkonné pohony pro manipulaci se sypkými materiály.

NORD nabízí spolehlivé, bezpečné a individuální řešení pohonů pro zařízení zajišťující manipulaci se sypkými materiály - jako například poháněcí stanice dopravníku ve fosfátovém dole v Maroku.

Cement_bagged

Bargteheide , 2018-03-19

Manipulace se sypkými materiály klade speciální požadavky na dopravní pásy a jejich pohonnou techniku. Pasy jsou obvykle instalovány venku, vystaveny povětrnostním vlivům, jsou v nepřetržitém provozu a musí být v případě poruchy rychle opraveny. Pohony NORD jsou velmi spolehlivé, mají dlouhou životnost, jsou snadno udržovatelné a mají nízkou spotřebu energie. Díky těmto vlastnostem se mohou snadno vyrovnat s náročnými podmínkami, které převažují při dopravě písku, štěrku, kameniva atd.

Pro marocký fosfátový důl navrhl NORD DRIVESYSTEMS průmyslovou převodovku o jmenovitém kroutícím momentu 240 000 Nm, s mnoha specifickými modifikacemi - doposud největší pohonný systém se skříní UNICASE. Pohon se skládá z průmyslové převodovky stavební velikosti SK 15407, s kuželovými a čelními ozubenými koly, vysoko napěťového motoru o jmenovitém výkonu 450 kW, motorové konzole, hydraulické rozběhové turbospojky a elektrohydraulické brzdy. Celkem 26 těchto systémů pohání dopravní pás o délce více než dva kilometry, který dopravuje fosfátovou rudu o hmotnosti několika stovek tun. Tato převodová skříň je velmi odolná vůči provozním špičkám a rázům. Konstrukce skříně UNICASE minimalizuje možnost úniku maziva a díky kompaktní konstrukci má také velkou únosnost s ohledem na radiální a axiální zatížení výstupní hřídele.

NORD se snaží poskytnout svým zákazníkům komplexní poradenství a vytvářet individuální řešení pohonů pro jejich aplikace. "