Novinky –

NORD pohony optimalizují technologii dopravy kameniva v lomech

Společnost SMIL, se sídlem v Montpellier, zabývající se ocelovými konstrukcemi, je rovněž výrobcem dopravníkových systémů, ve kterých spoléhá na pohony ze severního Německa. Na jihu Francie, v lomu u obce Gardanne, zaručují převodové motory NORD DRIVESYSTEMS bezpečnou a efektivní dopravu materiálu.

Bargteheide , 2019-03-29

Pásové dopravníky v lomu Durance Granulats byly osazeny kuželočelními elektropřevodovkami řady NORD SK90. Touto modernizací byla zvýšena efektivita pásové dopravy a kapacita závodu narostla o 25%. Kuželočelní převodové motory NORD s krytím IP55 a mechanickou blokací zpětného chodu zabraňují nechtěnému zpětnému toku materiálu, při zastavení pásového dopravníku. Celkově společnost NORD vyrobila a dodala pro tuto lokalitu 26 elektromotorů s výkonovým rozsahem od 2,2 kW do 22 kW.

Vzhledem ke konstrukci monobloků UNICASE poskytují pohony vysokou tuhost v krutu a zvláště vysokou radiální a axiální únosnost. Obrábění otvorů pro ložiska je prováděno na jedno upnutí odlitku, což zajišťuje vysokou životnost pohonů.