Novinky –

Koncepce kompaktních pohonů pro automatická zařízení pro dopravu zavazadel

Na veletrhu inter airport Europe 2013 v Mnichověpředstavila společnost NORD DRIVESYSTEMS svoji koncepci pohonů pro logistiku zavazadel na letištích. V kombinaci s účinnými převodovými motory NORD poskytují decentrální měniče frekvence a spouštěče motorů tohoto výrobce jednoduché, uživatelsky přívětivé řešení od jednoho dodavatele.

messebericht_interairport

Bargteheide , 2013-10-24

Při zvedání, spouštění a pozicování se používá měnič typu SK 200E s přímo připojeným rotačním snímačem otáček, integrovanou polohovací funkcí a řízením brzdy (přes výstup 180-VDC). Modely stejné konstrukční řady zajišťují u pásových dopravníků samostatně bezdotykovou akumulaci zavazadel – signály senzorů jsou vedeny přes rozhraní přímo do měniče.

Pro předání jednotlivých zavazadel do zvedacího zařízení se jednotky vzájemně synchronizují. Kompaktní měnič SK 180E řídí u veletržního modelu pohon válečkového dopravníku. I zde je možná akumulace a synchronizace. S tím samým uživatelským rozhraním nabízí společnost NORD dále elektronický starter s pozvolným rozběhem a reverzní starter SK 135E, který pozvolným rozběhem chrání mechanické komponenty. Protože je starter rovněž instalován přímo na svorkové skříni motoru a obsahuje rozsáhlé ochranné mechanismy, je úspornou alternativou k centrálním řešením, která se vyznačují mnohem složitější kabeláží a vyžadují samostatný motorový jistič, reverzační stykač a také brzdový usměrňovač. Komunikace mezi řízením a pohony byla u veletržní sestavy realizována pomocí sběrnice Profibus. Společnost NORD mimoto realizuje přirozeně i připojení pomocí všech běžných sběrnicových systémů jako např. Profinet nebo EtherNet/IP. Jako komplexní dodavetel nabízí rozsáhlý program mechatronických systémů z vlastní výroby a projektuje individuální a na údržbu nenáročná řešení pohonů pro zařízení na dopravu zavazadel.