Wiadomości –

Redukcja liczby wariantów i efektywność

Firma NORD DRIVESYSTEMS oferuje nowe systemy LogiDrive jako standardowe zespoły napędowe dla systemów intralogistycznych i systemy transportu bagażu. Ułatwiają one projektowanie i zarządzanie częściami zamiennymi poprzez redukcję liczby wariantów związaną z konkretnym projektem.

News_LogoDrive

Bargteheide , 2017-04-04

Dzięki klasie efektywności silnika IE4 i klasie efektywności systemu IES2 systemy napędowe spełniają wymagania najsurowszych przepisów w zakresie efektywności i osiągają wysoką sprawność również przy obciążeniu częściowym i niskich zakresach prędkości obrotowych. Dzięki temu amortyzują się w ciągu kilku lat, a czasami nawet już po kilku miesiącach, znacznie redukując całkowite koszty w okresie użytkowania produktu. Napędy nadają się do instalacji szeregowej. Napięcie zasilające jest przekazywane krótkimi przewodami do następnego zespołu.

Przyjazne dla użytkownika systemy składają się z reduktora stożkowego, silnika synchronicznego z magnesami trwałymi IE4 i przetwornicy częstotliwości zainstalowanej w pobliżu silnika. Systemy napędowe można łatwo i szybko instalować dzięki wtykanym złączom. Wyłącznik serwisowy, przełącznik kluczykowy i ręczny przełącznik obsługowy na urządzeniu pozwalają na elastyczny lokalny dostęp do poszczególnych osi napędowych w trybie ręcznym lub serwisowym. Ponadto kompaktowe napędy o korpusach z metali lekkich bardzo ułatwiają obsługę. Trzy preferowane wielkości o wysokiej przeciążalności są uszeregowane pod względem mocy, doskonale spełniając wymagania intralogistyki i techniki lotniskowej. Przetwornice częstotliwości modulują prędkość taśmy i kierunek ruchu. Opcjonalnie oferuje się napędy z enkoderem dla zastosowań o wysokiej dynamice. Standardowo są dostępne funkcje bezpieczeństwa STO i SS1 wg EN 61800-5-2. Czujniki napędu można podłączać za pomocą wtyku M12. Przetwornice wczytują dane i przekazują je do nadrzędnych systemów. Pozwala to zmniejszyć koszt okablowania. Dzięki wielu certyfikatom możliwa jest łatwa instalacja napędów LogiDrive na całym świecie. Dostępne są wszystkie z popularnych znajdujących się na rynku systemów magistralowych.