Wiadomości –

NORDAC FLEX: Do dynamicznego pozycjonowania motoreduktorów

Jednostki napędowe NORD składające się z motoreduktora i zdecentralizowanego falownika NORDAC FLEX SK 200E zapewniają wysoką wydajność dynamiczną, otwierają nowe możliwości konstrukcyjne dla projektantów i przynoszą duże oszczędności kosztów.

Energiesparende Getriebemotoren mit dezentraler Antriebstechnik SK 200E

Bargteheide , 2017-08-10

Zdecentralizowane falowniki NORDAC FLEX SK 200E firmy NORD umożliwiają dynamiczne i precyzyjne sterowanie sinikami asynchronicznymi. Falowniki zapewniają skalowalność i mogą być dostosowane do każdego zastosowania dzięki swojej elastycznej konfiguracji. Dzięki szerokim możliwościom wtyczek programowych (plug-in) i łatwemu przenoszeniu parametrów przez pamięć EEPROM zapewniona jest szybka i prosta instalacja i serwis falowników.

W swoich maszynach paletyzujących holenderska firma SYMACH Palletizers wykorzystuje energooszczędne motoreduktory i falowniki zamontowane na silnikach firmy NORD DRIVESYSTEMS. Funkcja falownika POSICON umożliwia pozycjonowanie z maksymalną precyzją ok. 1/100 obrotu silnika. Detekcja położenia jest realizowana przez kompaktowy układ enkodera.

Dowiedz się więcej