Wiadomości –

Wysoko wydajne i higieniczne: silniki gładko powierzchniowe IE4

Firma NORD DRIVESYSTEMS poszerzyła swój asortyment wysokowydajnych silników gładko powierzchniowych. Nowe silniki synchroniczne z magnesami trwałymi bez żeber chłodzących osiągają sprawność na poziomie IE4 / super premium.

nord_news_IE4_smooth_surface_motors.jpg

Bargteheide , 2017-12-28

Mogą na tym w dużym stopniu skorzystać branża spożywcza, produkcji napojów i farmaceutyczna, a także inne zastosowania o wysokich wymaganiach higienicznych. Wydajne silniki gładko powierzchniowe są przeznaczone do pracy w miejscach suchych oraz w zastosowaniach wymagających częstego czyszczenia. Generują bardzo niewiele ciepła nadmiarowego, więc nie ma potrzeby używania wentylatorów, a tym samym nie przyczyniają się one do rozprzestrzeniania zarazków. Silniki synchroniczne o sprawności IE4 lub super premium pracują znacznie bardziej wydajnie, niż silniki indukcyjne, szczególnie w zakresie obciążenia częściowego. Skutkuje to istotnie niższymi kosztami zużycia energii i eksploatacji. Ponadto, silniki zapewniają szczególnie wysoką gęstość mocy i bardzo długą trwałość użytkową. Falowniki mogą być montowane bezpośrednio na silniku lub w jego pobliżu dla zapewnienia idealnej elastyczności.

Dostępne są trzy wielkości silników (80, 90, 100) o mocy znamionowej od 0,75 do 2,2 kW. Uzupełniają one istniejący asortyment gładko powierzchniowych silników indukcyjnych, który obejmuje moc wyjściową od 0,37 do 1,1 kW. Silniki mogą być wyposażone w hamulec. Dla sterowanych falownikiem układów napędowych z możliwością mycia o stopniu ochrony IP66/IP69K, firma NORD może wybierać spośród czterech różnych serii odpowiednich skrzyń przekładniowych. Wszystkie konfiguracje napędów z możliwością zmywania posiadają obudowy z odlewanego ciśnieniowo aluminium o gładkich powierzchniach, zaprojektowane tak, aby płyn do czyszczenia i piana łatwo spływały. Dla zapewnienia dodatkowej ochrony przed korozją, napędy mogą być wyposażone w system wzmacniania odporności powierzchni (Sealed Surface Conversion System) nsd tupH, z atestem do zastosowań w przemyśle spożywczym i napojów zgodnie z wymaganiami przepisów FDA Title 21 CFR 175.300 [USA].

W SKRÓCIE:

Silniki gładko powierzchniowe o sprawności IE4 / super premium

  • Wysokowydajne silniki synchroniczne z magnesami trwałymi
  • Wielkość silnika: 80, 90, 100
  • Moc znamionowa: 0.75 kW, 1.1 kW, 2.2 kW
  • Odpowiednie do mycia
  • Stopień ochrony IP66, opcjonalnie IP66/IP69K