Wiadomości –

NORDAC LINK – inteligentne napędy dla logistyki

Podczas 6. corocznych Dni Prasy technicznej w Hamburgu, forma NORD DRIVESYSTEMS zaprezentowała mediom specjalistycznym swoje rozwiązanie napędów LogiDrive, składające się z bardzo wydajnego motoreduktora NORD i systemu rozproszonego NORDAC LINK.

Technical-Press-Days-nordac-link

Bargteheide , 2018-01-03

System napędów jest zoptymalizowany do zastosowań wykorzystujących technologię przenośników i transportu bliskiego. Za pomocą modułowego systemu LogiDrive, odpowiednie rozwiązanie napędów może być przeznaczone do wszystkich zadań intralogistyki – na podstawie tylko trzech wielkości.

Nowa rodzina zdecentralizowanej elektroniki napędów NORDAC LINK jest optymalną odpowiedzią na ewolucję architektury sterowania – od piramidy automatyzacji do inteligentnej sieci automatyzacji. Dzięki sterownikowi PLC zintegrowanemu z falownikiem NORD, można dla danego zastosowania skutecznie zaprogramować i sparametryzować jednostkę napędową w taki sam sposób, jak inne funkcje falownika. Napędy inteligentne są integralną częścią sieci automatyzacji. Ciągle rejestrują dane napędu i zastosowania i oceniają wszystkie dane z czujników i aktuatorów. Zebrane dane są następnie przetwarzane i oceniane lokalnie przez zintegrowany sterownik PLC. Inteligentny napęd przesyła wszystkie odpowiednie dane na poziom sterowania i do innych komponentów sieci. Na tej podstawie inteligentny system działa niezależnie od układu sterowania wyższego poziomu, żeby móc zainicjować niezależne sterowanie sekwencjami i ruchami i odpowiednio reagować w każdym czasie. Podczas konferencji Dni Prasy Technicznej 2017 odbywającej się w hotelu Hafen Hamburg, dziennikarze specjalizujący się w dziedzinie automatyki przemysłowej dowiedzieli się, że NORD DRIVESYSTEMS pomyślnie dostarcza napędy serii NORDAC LINK do realizacji różnych projektów, np. systemy sortowania bagażu, zautomatyzowane magazyny i centra dystrybucji paczek.

Dowiedz się więcej