Wiadomości –

NORD DRIVESYTEMS na ANUGA FOODTEC 2018

nsd tupH: Antykorozyjna obróbka powierzchni aluminiowych jednostek napędowych - w dniach od 20 do 23 marca firma NORD DRIVESYSTEMS wystawi swoje aluminiowe jednostki napędowe dla przemysłu spożywczego i napojów na targach ANUGA FOODTEC.

NORD-Drivesystems-nsd-tupH

Bargteheide , 2018-03-19

Są one ekstremalnie wytrzymałe i trwałe dzięki specjalnej obróbce powierzchni: ochrona powierzchni NORD nsd tupH. NORD oferuje ekstremalnie skuteczną antykorozyjną obróbkę nsd tupH aluminiowych jednostek napędowych do użytku w wymagających środowiskach. Dzięki tej obróbce materiał zostaje utwardzony pod powierzchnią. Powłoka tworzy warstwę ochronną, która trwale wiąże się z podłożem. Jest to oparte na procesie elektrolitycznym i nadaje aluminium właściwości antykorozyjne podobne do stali nierdzewnej. Powierzchnia odporna na zarysowania jest siedem razy twardsza niż nieobrobiony stop aluminiowy. Napędy mogą bez trudu wytrzymać ciśnienie pary myjącej lub kontakt z agresywnymi mediami.

Napędy aluminiowe w hodowli ostryg

Wśród innych zastosowań, moduły NORD nsd tupH są używane e wielu systemach przenośnikowych w hodowli ostryg. Podczas gdy żeliwne motoreduktory mogą być użyteczne tylko przez jeden rok lub dwa z powodu korozji w środowisku zasolonym, aluminiowe jednostki napędowe z północnych Niemiec oferują trwałe i ekonomiczne rozwiązanie, które przeżyje 10-letni cykl życia taśm przenośnika, które napędza. Dlatego, użytkownicy oszczędzają czas i koszty konserwacji i napraw swoich systemów.

Ekonomiczna alternatywa w wielu wariantach

Jednostki napędowe nsd tupH są wytrzymałą, trwała i ekonomiczną alternatywą dla lakierowanych silników żeliwnych lub wersji ze stali nierdzewnej. Obróbka nsd tupH dostępna dla wszystkich aluminiowych produktów NORD, w przeciwieństwie do napędów ze stali nierdzewnej, które są oferowane tylko w niewielkiej liczbie wersji przez innych producentów. W aluminiowych jednostkach napędowych nsd tupH, wszystkie komponenty zgodne z normami DIN i standardowe, włącznie z wałami napędowymi, są wykonane ze stali nierdzewnej. Płynnie działające silniki bez wentylatorów nie roznoszą zarazków, a ponadto pracują bardzo cicho. Są dostępne jako silniki synchroniczne i asynchroniczne i spełniają klasę sprawności IE2 i IE3 (silniki asynchroniczne) i IE4 (silniki synchroniczne).

Oprócz wytrzymałych motoreduktorów odpornych na korozję dla przemysłu spożywczego i napojów, NORD DRIVESYSTEMS przedstawi, oczywiście, inne produkty ze swojego szerokiego asortymentu napędów i elektroniki napędów na targach ANUGA FOODTEC 2018 w Kolonii.

NORD można odwiedzić w hali 10.1, na stoisku B061.