Wiadomości –

Technologia napędu do przenoszenia materiałów sypkich

Firma NORD oferuje niezawodne, bezpieczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania napędowe do transportu materiałów sypkich - takie jak mocowanie układy na ramie wahliwej do kopalni fosforanów w Maroku.

Cement_bagged

Bargteheide , 2018-03-19

Transport materiałów sypkich stawia szczególne wymagania przenośnikom taśmowym i ich systemom napędowym. Taśmy są zwykle instalowane na zewnątrz bez zadaszenia, pracując w cyklu ciągłym muszą być szybko naprawione w przypadku awarii. Napędy NORD są niezawodne, mają długą żywotność, są łatwe w utrzymaniu i charakteryzują się niskim zużyciem energii. Dzięki tym cechom mogą z łatwością sprostać trudnym warunkom, które panują podczas przenoszenia piasku, żwiru, ostrego materiału itp.

W przypadku kopalni fosforanowej w Maroku, firma NORD DRIVESYSTEMS zaprojektowała przekładnię przemysłową o momencie obrotowym 240 000 Nm oraz wiele specjalnych modyfikacji dotyczących tego konkretnego projektu. Jest to jak do tej pory największy system z obudową UNICASE. Układ napędowy składa się z przekładni przemysłowej SK 15407 z przekładnią stożkową, silnika średniego napięcia o mocy znamionowej 450 kW, ramy wahliwej układu, sprzęgła hydrokinetycznego i hamulca elektrohydraulicznego. Łącznie 26 takich zespołów zasila przenośnik taśmowy o długości ponad dwóch kilometrów, który transportuje rudę fosforanową o wadze kilkuset ton. Zastosowanie przekładni przemysłowej zapewnia maksymalnie wydłużoną żywotność i doskonałą odporność na piki obciążenia. Konstrukcja UNICASE zapobiega wyciekom i umożliwia zwartą budowę z bardzo dużymi obciążeniami promieniowymi i osiowymi.

NORD zapewnia kompleksowe doradztwo swoim Klientom i tworzy indywidualne rozwiązania napędowe.