Wiadomości –

Dokładne badanie przemysłowych przekładni zębatych - przewidująca konserwacja od NORD DRIVESYSTEMS na targach w Hanowerze

Na targach Hannover 2018 firma NORD DRIVESYSTEMS prezentuje na żywo możliwości konceptów konserwacji predykcyjnej do serwisowania przekładni przemysłowych. W tym celu zostanie ustawione stanowisko testowe z dwoma przeciwstawnymi przekładniami przemysłowymi, za pomocą których można symulować różne stany robocze.

Hanover Fair 2018

Bargteheide , 2018-04-19

NORD DRIVESYSTEMS ilustruje możliwości digitalizacji w zakresie obsługi i serwisowania przekładni przemysłowych na targach Hannover Fair w hali 15 na stoisku H31 z funkcjonalnym modelem z wykorzystaniem dwóch przemysłowych przekładni MAXXDRIVETM, które są wyposażone w czujniki drgań i temperatury. Symulacja pokazuje między innymi, w jaki sposób inteligentna, oparta na cyfrowym połączeniu konstrukcja systemu może uniknąć nieplanowanych przestojów, zwiększyć dostępność urządzeń i maszyn oraz zachować ich wartość. Ponadto można obniżyć koszty konserwacji i lepiej zaplanować obsługę.

W kontekście koncepcji konserwacji predykcyjnej , w fazie uczenia stan referencyjny zapisywany jest na podstawie znanych danych składowych. Korzystając z inteligentnych algorytmów, stan działania można następnie porównać ze stanem odniesienia w czasie rzeczywistym. Pozwala to na precyzyjne wyciągnięcie wniosków dotyczących stanu wszystkich elementów przekładni. W przypadku nieprawidłowości ostrzeżenia są automatycznie wysyłane za pośrednictwem chmury, aby serwis mógł być zorganizowany we właściwym czasie. Zalogowane i przeanalizowane dane są dostępne w interfejsie internetowym. Funkcję systemu można wykazać odwiedzającym wystawę na podstawie łożysk tocznych o różnym stopniu uszkodzenia.