Wiadomości –

Proste skalowanie funkcji falownika NORD

Coraz więcej funkcji napędowych może być przejmowanych w sposób zdecentralizowany za pomocą oprogramowania NORD. Nie tylko jest to ekonomiczne i zmniejsza liczbę wariantów różnych typów falowników, ale także pozwala użytkownikowi na łatwą parametryzację bez specjalistycznych umiejętności programistycznych.

Software to configurate freqency inverters - NORD CON Software zur Paramatrisierung von Frequenzumrichtern - NORD CON

Bargteheide , 2018-06-11

Teraz, dzięki nowoczesnej technice napędowej firmy NORD DRIVESYSTEMS, nawet skomplikowane sekwencje ruchów można łatwo parametryzować i zaprogramować. Przykładem tego jest posicon, uniwersalna funkcja, która umożliwia przetwornicy zarządzanie zadaniami pozycjonowania. Dzięki interakcji montowanego na silniku enkodera inkrementalnego i / lub enkodera absolutnego podłączonego do napędu, posicon przekształca standardowe napędy NORD w precyzyjne napędy pozycjonujące.

Co więcej, prawie każdy zdecentralizowany napęd NORD jest dostarczany z wewnętrznym sterownikiem PLC, który umożliwia opcję programowania i uruchamiania funkcji, kontrolę procesu lub monitorowanie i analizę. Odpowiednie sekwencje ruchu można również przypisać do modułów ruchu. Typowe funkcje, takie jak moduły sterowania ruchem inspirowane przez PLC, można łatwo przypisać podczas opracowywania aplikacji. Łatwy w obsłudze i intuicyjnie obsługiwany NORD CON to bezpłatne narzędzie programistyczne dostępne dla konfiguracji