Wiadomości –

Kamień węgielny pod budowę fabryki NORD w Szprotawie

28 czerwca o godzinie 12:30, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Wiechlicach (gmina Szprotawa), odbyła się uroczystość wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę nowej fabryki NORD.

Szprotawa , 2018-07-11

Jak informowaliśmy kilka miesięcy temu, w październiku w Urzędzie Miejskim w Szprotawie, podczas konferencji prasowej podpisana została umowa sprzedaży nieruchomości pomiędzy Gminą Szprotawa, a Nord Systemy Napędowe Sp. z o.o.

Wmurowanie Kamienia Węgielnego w uroczysty sposób rozpoczyna budowę Zakładu produkcyjnego silników elektrycznych NORD. Na terenie powstanie hala produkcyjna o powierzchni 11,5 tys. m². Uruchomienie produkcji silników elektrycznych planowane jest na wiosnę 2019 r. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie 100 osób. Zakład, który powstanie w Wiechlicach to nie tylko miejsce pracy, ale również przyszłe miejsce kształcenia uczniów. Nowoczesna fabryka to szansa dla rozwoju gminnego szkolnictwa zawodowego. NORD jest pierwszą firmą która zainwestowała w budowę zakładu w tej strefie przemysłowej.

Regionalna TVP w Gorzowie przygotowała reportaż na temat tego wydarzenia. Zapraszamy na stronę TVP do zapoznania się z materiałem filmowym:

Inwestor po 13 latach. Pierwsza firma inwestuje w strefie