Wiadomości –

Nowa przetwornica częstotliwości: kompaktowa, wszechstronna i wydajna

Nowa przetwornica NORDAC PRO SK 500P oferuje najwyższą funkcjonalność, łączność i modułowość. Dzięki kompaktowej konstrukcji i dużej różnorodności interfejsów można ją łatwo zintegrować ze wszystkimi architekturami automatyki.

Sk500P

Bargteheide , 2020-04-29

Oprócz standardowego interfejsu CANopen NORDAC PRO SK 500P jest również wyposażony w wieloprotokołowy układ scalony dla Ethernetu przemysłowego. Umożliwia to wykorzystanie najważniejszych standardów Ethernet w czasie rzeczywistym za pośrednictwem jednego interfejsu. Wymagany protokół można łatwo ustawić za pomocą parametrów. Ponadto dostępne są od pięciu do sześciu cyfrowych i dwóch wejść analogowych, dwa wyjścia cyfrowe i jedno analogowe, dwa bezpotencjałowe przekaźniki wielofunkcyjne, interfejs enkodera inkrementalnego HTL / TTL, a także uniwersalny interfejs enkodera. Falowniki można również parametryzować przez port USB bez zewnętrznego zasilania (programowanie w pudełku). Nowością jest również gniazdo kart SD do zapisywania i przesyłania danych parametrów.

Przetwornice częstotliwości NORDAC PRO SK 500P są dostępne z mocami znamionowymi od 0,25 do 5,5 kW. Seria modułowa może zostać rozszerzona zgodnie z wymaganiami przez moduły sterujące, bezpieczeństwa i opcjonalne. Dzięki smukłemu formatowi możliwa jest instalacja obok siebie, dzięki czemu w szafie sterowniczej jest mało miejsca.

Podobnie jak w przypadku wszystkich falowników NORD, falownik NORDAC PRO SK 500P jest wyposażony w wydajny sterownik PLC dla funkcji związanych z napędem.